Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPS2NDS
Okładka Backyard Baseball 10 (NDS)
OkładkaBackyard Baseball 10 (NDS)

Backyard Baseball 10

Backyard Baseball 2009 jest kolejną odsłoną serii gier o tematyce sportowej, traktującą tytułową dyscyplinę z przymrużeniem oka. Autorzy udoskonalili w niej tryby dodane w wersji 09 oraz uzupełnili ją o kilka nowości.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Backyard Baseball 10 Premiera

31mar2009

Wii NDS

28kwi2009

PS2

Gry podobne do Backyard Baseball 10

Wiffle Ball

MLB Power Pros 2008

Major League Baseball 2K10

Backyard Baseball 2009 to już czwarta odsłona popularnego cyklu gier sportowych, traktujących o amerykańskim baseballu. Produkcja przeznaczona dla młodszych użytkowników konsol cechuje się zręcznościowym podejściem do tematu. Opracowała ją firma Humongous Entertainment.

Podobnie, jak w poprzednich częściach, tak i w Backyard Baseball 10 twórcy postarali się o implementację pełnych licencji Major League Baseball (MLB) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA). Dzięki temu młodzi fani baseballa mają okazję sprawdzić w akcji nie tylko wszystkie znane drużyny amerykańskiej ligi, ale również przejąć kontrolę nad popularnymi zawodnikami; w tym Kenem Griffey Jr., Ichiro, Vladimirem Guerrero, Albertem Pujolsem, Alfonso Soriano, Ryanem Howardem oraz Davidem Ortizem. W miarę odnoszenia kolejnych efektownych zwycięstw gracz jest w stanie odblokować następne gwiazdy, w tym zawodników historycznych.

W Backyard Baseball 10 twórcy zawarli kilka nowych elementów. Jednym z nich jest możliwość trafienia do Hali Sławy. By tego dokonać należy jednak ukończyć główny tryb rozgrywki – pełny sezon baseballowy – ze świetnymi wynikami. Dzięki temu, zachowując stan zapisu gry, w Backyard Baseball 11 nasza postać będzie nosiła oznaczenie gwiazdy. Dodatkowo autorzy z Humongous Entertainment poprawili system rozgrywki oraz wprowadzili nowe rodzaje kamer, z których prezentowana jest rozgrywka. Jedna z nich została umieszczona pod kątem, tuż za pałkarzem, dzięki czemu trafienie w lecącą piłkę i wykonanie tzw. Home Run jest o wiele łatwiejsze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Backyard Baseball 10: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
PS2
NDS