Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPS2NDS
Okładka Backyard Baseball 10 (Wii)

Backyard Baseball 10

Backyard Baseball 2009 jest kolejną odsłoną serii gier o tematyce sportowej, traktującą tytułową dyscyplinę z przymrużeniem oka. Autorzy udoskonalili w niej tryby dodane w wersji 09 oraz uzupełnili ją o kilka nowości.

Sportowe | baseball

Okładka Backyard Baseball 10 (Wii)

data premiery gry:

31mar2009

Wii NDS

28kwi2009

PS2

Backyard Baseball 2009 to już czwarta odsłona popularnego cyklu gier sportowych, traktujących o amerykańskim baseballu. Produkcja przeznaczona dla młodszych użytkowników konsol cechuje się zręcznościowym podejściem do tematu. Opracowała ją firma Humongous Entertainment.

Podobnie, jak w poprzednich częściach, tak i w Backyard Baseball 10 twórcy postarali się o implementację pełnych licencji Major League Baseball (MLB) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA). Dzięki temu młodzi fani baseballa mają okazję sprawdzić w akcji nie tylko wszystkie znane drużyny amerykańskiej ligi, ale również przejąć kontrolę nad popularnymi zawodnikami; w tym Kenem Griffey Jr., Ichiro, Vladimirem Guerrero, Albertem Pujolsem, Alfonso Soriano, Ryanem Howardem oraz Davidem Ortizem. W miarę odnoszenia kolejnych efektownych zwycięstw gracz jest w stanie odblokować następne gwiazdy, w tym zawodników historycznych.

W Backyard Baseball 10 twórcy zawarli kilka nowych elementów. Jednym z nich jest możliwość trafienia do Hali Sławy. By tego dokonać należy jednak ukończyć główny tryb rozgrywki – pełny sezon baseballowy – ze świetnymi wynikami. Dzięki temu, zachowując stan zapisu gry, w Backyard Baseball 11 nasza postać będzie nosiła oznaczenie gwiazdy. Dodatkowo autorzy z Humongous Entertainment poprawili system rozgrywki oraz wprowadzili nowe rodzaje kamer, z których prezentowana jest rozgrywka. Jedna z nich została umieszczona pod kątem, tuż za pałkarzem, dzięki czemu trafienie w lecącą piłkę i wykonanie tzw. Home Run jest o wiele łatwiejsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Backyard Baseball 10

Wymagania wiekowe Backyard Baseball 10

odpowiednia dla każdego wieku

Wii
PS2
NDS