Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4
Okładka Atari Flashback Classics Vol. 2 (PS4)

Atari Flashback Classics Vol. 2

Kompilacja zremasterowanych i rozbudowanych wersji klasycznych gier zręcznościowych, które na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku zadebiutowały na kultowej konsoli Atari 2600 oraz salonowych automatach arcade sygnowanych logo tego właśnie producenta.

Zręcznościowe | pakiet | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Okładka Atari Flashback Classics Vol. 2 (PS4)

data premiery gry:

18sty2017

PS4

31sty2017

XONE

Atari Flashback Classics Vol. 2 to drugi (obok Atari Flashback Classics Vol. 1) pakiet zremasterowanych wersji gier zręcznościowych, które zadebiutowały na automatach arcade firmy Atari oraz na konsoli Atari 2600. Kompilacja została wydana między innymi na platformie PS4 i XONE, a znalazło się w niej miejsce zarówno na kultowe pozycje, jak i na szereg nieco już zapomnianych tytułów.

Mechanika

Lista gier wchodzących w skład Atari Flashback Classics Vol. 2 prezentuje się następująco: A Game of Concentration, Adventure, Asteroids, Asteroids Deluxe, Atari Video Cube, Basic Math, Brain Games, Breakout, Casino, Championship Soccer, Checkers, Chess, Code Breaker, Crystal Castles, Demons to Diamonds, Double Dunk, Flag Capture, Golf, Gravitar, Hangman, Haunted House, Major Havoc, Maze Craze, Missile Command, Night Driver, Off the Wall, Outlaw, Race, Realsports Baseball, Realsports Basketball, Realsports Tennis, Red Baron, Return to Haunted House, Secret Quest, Sentinel, Sky Diver, Spacewar, Sprint, Starship, Stellar Track, Street Racer, Sub Commander, Super Breakout, Surround, Video Pinball.

Każda z tych produkcji została wzbogacona o możliwość publikacji na globalnym rankingu wyniku osiągniętego przez gracza; ponadto niektóre z nich mogą się pochwalić obecnością internetowego trybu multiplayer. Oprócz tego kompilacja oferuje trofea (w wersji na PlayStation 4) lub osiągnięcia (na Xboksie One) czekające na zdobycie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna poszczególnych tytułów wchodzących w skład pakietu Atari Flashback Classics Vol. 2 pozostała niezmieniona względem pierwowzorów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku – autorzy pokusili się jedynie o dostosowanie wizualiów do rozdzielczości 1080p, a co za tym idzie – do specyfiki panoramicznych wyświetlaczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran    

Wymagania wiekowe Atari Flashback Classics Vol. 2

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
XONE