Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Terminator 3: War of the Machines (PC)

Terminator 3: War of the Machines PC

Terminator 3: War of the Machines to bazująca na motywach filmu gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), stworzona przez studio Clever's Development.

Akcji | FPP | filmy

PC Windows
Okładka Terminator 3: War of the Machines (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2003

17grudnia2004

pudełko PL

„Terminator 3: War of the Machines” to, rzecz jasna, gra oparta na motywach trzeciej części słynnej filmowej serii Terminator. Jest to przedstawiciel gier akcji z rozgrywką wdzianą z perspektywy pierwszej osoby, w którym możemy wcielić się w postać oryginalnego Terminatora znanego z filmów, tzn. wyglądamy jak Arnold Schwarzenegger (filmowy odtwórca roli Terminatora), a głos, który słyszymy w głośnikach brzmi tak samo jak głos aktora.

Podobnie jak w przypadku Enter the Matrix (choć nie na taką skalę), autorzy tak skonstruowali fabułę gry, by nie tylko skupiła się na tym co możemy zobaczyć w kinie, lecz także rozwijała tą historię i ukazała coś więcej - specjalnie na potrzeby tej produkcji nakręcono dodatkowe pięć minut scen, których nie zobaczymy w filmie, a jedynie w grze. Akcja „Terminator 3: War of the Machines” pozwoli nam wziąć udział zarówno w wydarzeniach, które rozgrywają się w czasach teraźniejszych, zanim wybuchła wojna z maszynami, jak i w przyszłości, gdzie wojna ta toczy się wszędzie. Jednakże twórcy zapewniają, iż gra wykracza poza łamy scenariusza filmowego – wszystko to po to, by gracze mogli bardziej zagłębić się w realia i kulisy walki futurystycznej maszyny bojowej próbującej ocalić ludzkość przed holokaustem SkyNetu.

W trybie rozgrywki jednoosobowej akcja „Terminator 3: War of the Machines” poprowadzi nas przez 20 różnych lokacji umiejscowionych zarówno w teraźniejszym Los Angeles jak i w zdewastowanej przyszłości – zwiedzimy m.in. bazy wojskowe, laboratoria i centrum Los Angeles. Do przejścia czeka 10 misji - w pierwszych pięciu jesteśmy Terminatorem zanim został on zaprogramowany do obrony Johna Connora i walczymy po stronie maszyn, a w kolejnych pięciu stoimy już po stronie ludzi. W walce, zarówno na dystans jak i wręcz, użyjemy arsenału ponad 20 broni, w tym: SkyNet Arc-Laser, Tech-Com Micro Rocket Launcher, AR-15 Assault Rifle oraz M202 Grenade Launcher. Zmierzymy się też z licznymi przeciwnikami, w tym naturalnie z super maszyną do zabijania T-X.

Gra pozwala na rozgrywkę wieloosobową, 32 osobom równocześnie w sieci lokalnej i w Internecie, w kilku różnych trybach, m.in. Team Deathmatch oraz Domination. Walka toczy się na mapach przedstawiających miejsca znane z filmu w tym na zniszczonej autostradzie, w tunelu metra, zrujnowanym porcie oraz w bazach wojskowych Tech-Com i CRS. Naprzeciwko sobie stają drużyny złożone z ludzi i maszyn. Każda z drużyn ma w swoim składzie kilka typów wyspecjalizowanych żołnierzy, tj. ludzie: hunter, heavy hunter, scout, supply crewmen; maszyny: T900 Endoskeleton, T900a Infiltrator, HK tank, FK hovercraft.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 4.19 / 10 na podstawie 442 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Terminator 3: War of the Machines

Klasyfikacja PEGI Terminator 3: War of the Machines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Terminator 3: War of the Machines

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, 32MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepszy), 1 GB HDD

Terminator 3: War of the Machines - recenzja gry

Recenzja 8 września 2004, 13:02

Przeciętny gracz zrezygnuje z singleplayera już po kilkunastu minutach rozrywki. A co takiego ma do zaoferowania multiplayer? Tu jest już nieco lepiej, aczkolwiek nie radziłbym nastawiać się na widowiskowe, wielogodzinne pojedynki. Mamy tu do czynienia z większą ilością trybów, przy czym o żadnych innowacjach nie może być mowy. Wszystko to pojawiało się w wielu innych FPS-ach. Niestety, także i w tym przypadku grywalność pogarszana jest przez liczne utrudnienia czy błędy. Przede wszystkim, sytuację pogarsza brak dedykowanego serwera gry, a przy wybieraniu tych nieoficjalnych należy liczyć się z ogromnymi pingami, które w wielu przypadkach uniemożliwiają wręcz poprawne sterowanie postacią, a co dopiero prowadzenie skutecznej wymiany ognia. Co więcej, niewiele osób pogrywa w „War of the Machines” w sieci – być może to wina odległego terminu premiery gry, obawiam się jednak, iż większość osób zniechęcił marny poziom tej produkcji.