Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Atari Backyard Skateboarding (PC)
OkładkaAtari Backyard Skateboarding (PC)

Atari Backyard Skateboarding PC

Stworzony przez Humongous Entertainment, a wydany przez Atari Backyard Skateboarding określić można mianem Tony’ego Hawka dla dzieci.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atari Backyard Skateboarding Premiera PC

27września2004

producent: Humongous Entertainment wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stworzony przez Humongous Entertainment, a wydany przez Atari Backyard Skateboarding określić można mianem Tony’ego Hawka dla dzieci. W grze możemy się bowiem wcielić w postać kilkuletniego chłopca, Andy’ego Macdonalda, który na swojej deskorolce wyczynia iście mistrzowskie triki.

Na początku rozgrywki tworzymy naszego skatera, wybierając jego wygląd, ubranie oraz oczywiście sprzęt i akcesoria. Istnieje również możliwość gry jednym z dziesięciu przygotowanych przez twórców dzieciaków. Wśród nich znajduje się wspomniany już mistrz deskorolki, Andy Macdonald.

Gotowym skaterem ruszamy na podbój wirtualnych lokacji wymarzonych do wyczyniania deskorolkowych trików. Do wyboru mamy między innymi dzielnicowe podwórko, chodnik, ale także bardziej egzotyczne miejscówki, jak na przykład średniowieczny zamek. Na odblokowanie czeka też specjalny, wypełniony atrakcjami skatepark.

Akcja w Backyard Skateboarding została przedstawiona w pełnym trójwymiarze. Mamy również możliwość dowolnego zmieniania kąta kamery.

Na naszej desce wyczyniać możemy przeróżne klasyczne triki, niczym nie różniące się od tych z dorosłego „Tony’ego Hawka”: land ollies, kickflips, benihanas i wiele innych. Po prawidłowym przeprowadzeniu manewru dostajemy możliwość wykonania dodatkowego, niesamowicie wyglądającego ruchu, na przykład Super Ollie czy Molasses Time. Ponadto każde z dostępnych w grze dzieci posiada swój charakterystyczny, popisowy trik (m.in. Pablo’s Belly Button Lint i Achmed’s Knee Slide Power Chord). W sumie daje nam to sporą liczbę efektownych kombinacji.

Wraz z postępem w grze odblokowujemy kolejne dodatki: nowe postacie, deski i akcesoria. Gra nie posiada licencji na markowe wyposażenie skaterów, dlatego liczyć możemy co najwyżej na produkty sponsorowane przez fikcyjne firmy: Mr. Goodboard, Cranium Case i inne.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Atari Backyard Skateboarding: Odpowiednia dla każdego wieku.

Atari Backyard Skateboarding Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • Windows 2000/XP