Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Dragon Ball Z: Supersonic Warriors (GBA)
OkładkaDragon Ball Z: Supersonic Warriors (GBA)

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors GBA

Bijatyka opracowana przez zespół Bandai w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Trzon gry stanowi tryb fabularny, w którym gracze mogą prześledzić trzy znane z serialowego oryginału sagi: Nameka, Androida oraz Majina Boo.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors Premiera GBA

22czerwca2004

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors to bijatyka z udziałem bohaterów popularnego serialu animowanego. Opowiada ona o najpotężniejszym wojowniku na ziemi, Goku, posiadającym moc zmiany historii. Postać tę w w mandze nazywa się Son Goku, zaś w Polsce rozpowszechniło się imię Songo, a poza tym mówi się na niego Kakarrot, Kakarotto i Zero.

Daniem głównym w Dragon Ball Z: Supersonic Warriors jest tryb opowiadania (poza nim mamy jeszcze kilka dodatkowych), który mówi o telewizyjnych sagach Nameka, Androida i Majina Buu. W grze zawarto alternatywne zakończenia tych historii, dzięki czemu możemy odmienić losy bohaterów znane z telewizji. Rozpoczynamy od sagi Nameka i za zdobyte w niej punkty wykupujemy w specjalnym sklepiej albo pozostałe dwie opowieści, albo ukryte postacie, albo wyższe poziomy trudności, albo muzeum Dragon Balla.

Kilka słów o pozostałych trybach. W Z Battle walczymy jeden-na-jednego lub trójkami, które tworzymy z dowolnych, odkrytych już postaci. Walka kończy się, gdy członkowie jednej ekipy pokonają wszystkich wojowników z drugiej. W Challange walczymy dwoma postaciami przeciwko trójce wrogów. Free Battle natomiast pozwala nam walczyć nawet wojownikami, którzy znajdują się we wrogiej drużynie. Jeśli zechcemy powalczyć z żywym przeciwnikiem, łączymy konsolki kablem. Postacie potrafią lewitować, wyprowadzać potężne kombinacje ciosów, a także ataki z dużych odległości. W opanowaniu sterowania pomaga nam dobrze skonstruowany samouczek, dzięki któremu uczymy się wykorzystywać wszystkie skuteczne ciosy.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Supersonic Warriors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel