Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Sonic Battle (GBA)

Sonic Battle GBA

Party game na przenośną konsolkę firmy Nintendo będącą w założeniach kopią swojej 'większej siostry w wierze' na GameCube'a - Super Smash Bros Meele.

Zręcznościowe | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Sonic Battle (GBA)

producent: SEGA

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CDP

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

5stycznia2004

20marca2004

pudełko PL

Party game na przenośną konsolkę firmy Nintendo będącą w założeniach kopią swojej 'większej siostry w wierze' na GameCube'a - Super Smash Bros Meele. Rozgrywka polega na czystej, szybkiej (nawet bardzo) walce z kolejnymi przeciwnikami na specjalnie do tego przeznaczonych arenach. Wystarczy wybrać plansze, ustalić zasady, dostosować specjalne ataki i rozpocząć zabawę.

Do dyspozycji gracza oddano 8 postaci, wśród których nie zabraknie flagowych dla serii - niebieskiego jeża Sonica, lisa Tailsa czy ciężkiej do jednoznacznego określenia rasy Knucklesa. Każdy z nich posiada charakterystyczne dla siebie słabości, mocne punkty oraz ataki grupowe. Pojedynczych ataków specjalnych zaś dostępne są 3 typy, co w połączeniu z dużą ilością technik walki typów naziemnego, powietrznego czy obronnego daje spore możliwości manewru, oraz wymusza ustalenie swojej strategii na każdą walkę.

I chociaż przewidziano tryb dla jednego gracza, z takimi dodatkami jak tworzenie własnego AI towarzysza broni i story mode, to jednak gra swój pazur pokazuje w multiplayerze do 4 graczy (każdy gracz musi posiadać własną kopie gry, wymagane są też, co najmniej 3 link-kable przy maksymalnej ilości graczy).

I to właśnie walka drużynowa, połączona z możliwością kombinowania łączenia wspólnych ataków w celu uzyskania mocarnych nowych combosów, z pewnością dostarczy rozgrywki na długie sesje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Battle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Sonic zagra w golfa!
Sonic zagra w golfa!

wiadomość7 lipca 2006

Obchodzący w tym roku piętnaste urodziny Sonic pojawi się niebawem w kilku grach na konsole. Nie są to jednak jedyne plany słynnego niebieskiego jeża na najbliższe miesiące – maskotka firmy SEGA będzie również bohaterem nowej gry na telefony komórkowe, która ma być… symulacją golfa!

Sonic obchodzi 15 urodziny
Sonic obchodzi 15 urodziny

wiadomość23 czerwca 2006

Dokładnie 23 czerwca 1991 światło dzienne ujrzała pierwsza w historii gra, w której dane nam było ujrzeć pewnego niebieskiego jeża. Dwuwymiarową platformówkę zatytułowano prosto i wymownie – Sonic the Hedhehog. Produkcja okazała się na tyle wciągająca, że wkrótce Sega wypuściła na rynek multum innych tytułów, opowiadających o losach nieprzeciętnie szybkiego zwierzaka.

Sonic już wkrótce również w wersji telefony komórkowe
Sonic już wkrótce również w wersji telefony komórkowe

wiadomość23 maja 2006

Jak się okazuje, nowe gry ze słynnym niebieskim jeżem pojawią się nie tylko na stacjonarnych i przenośnych konsolach. Sega zapowiedziała wydanie Sonic Jump w wersji na telefony komórkowe!

Twórca Sonica zakłada własne studio
Twórca Sonica zakłada własne studio

wiadomość8 maja 2006

Do niedawna SEGA mogła poszczycić się tym, że w jej szeregach pracuje Yuji Naka, „ojciec” najsłynniejszego jeża na świecie. Dzisiaj twórca Sonica ogłosił, że zakłada własne studio o nazwie Prope.

Sonic będzie się ścigał

wiadomość8 września 2005

Ostatnio informowaliśmy Was o plotkach i spekulacjach dotyczących nowej gry z ponaddźwiękowym jeżem w roli głównej. Dzisiaj możemy podać już oficjalne informacje. Sega ogłosiła, iż nowy produkt z udziałem Sonica to gra wyścigowa – prace nad nią idą pełną parą.