Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2005, 14:41

autor: Elrond

Najpopularniejszy jeż powraca - Sonic Next w produkcji?

Sega, niegdyś potentat branży, dzisiaj powoli zaczyna usuwać się w cień, ustępując pola młodszym i prężniejszym firmom, które potrafią swoje pomysły ubrać w zera i jedynki i stworzyć oryginalne, a co ważniejsze, dochodowe gry. Jednak jest jednak za wcześnie aby postawić na niej krzyżyk - Sega zamierza powrócić, i to w, no może nie wielkim, ale dobrym stylu.

Sega, niegdyś potentat branży, dzisiaj powoli zaczyna usuwać się w cień, ustępując pola młodszym i prężniejszym firmom, które potrafią swoje pomysły ubrać w zera i jedynki i stworzyć oryginalne, a co ważniejsze, dochodowe gry. Jednak jest jednak za wcześnie aby postawić na niej krzyżyk - Sega zamierza powrócić, i to w, no może nie wielkim, ale dobrym stylu. A kto wprowadzi ją ponownie w grono liczących się na rynku gracy? Oczywiście Sonic, ponaddźwiękowy jeż!

Yuji Naka, osobnik kierujący zespołem odpowiedzialnym za kreowanie przygód Sonica, podczas minionych już targów w Lipsku, podczas których zaprezentowano Shadow the Hedgehog, Sonic Gems oraz Sonic Rush, wprowadził dziennikarzy w nastrój ekscytacji zapowiadając kolejną grę z jeżem w roli głównej. W chwili obecnej nosi ona roboczą nazwę Sonic Next i ukaże się na rynku wcześniej niż ktokolwiek przypuszcza, według słów pana Naka. Pogłoski o kolejnych wcieleniach Sonica krążą już od majowych targów E3 ale dopiero teraz oficjalnie wypowiedzieli się na ten temat developerzy. Należ więc przypuszczać, iż plotka ta zyskuje kolejne ziarna prawdy.

gry