Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCN
Okładka Sonic Gems Collection (PS2)
OkładkaSonic Gems Collection (PS2)

Sonic Gems Collection

Któż z nas nie zna Sonica? Ten jeż o niebieskiej skórze upolował już serca rzesz konsolowców (choć nie tylko), zdobywając popularność na całym świecie. Sonic Gems Collection składa się z najpopularniejszych tytułów, w których pojawił się Sonic.

Akcji | platformówki | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Gems Collection Premiera

16sie2005

PS2 GCN

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Któż z nas nie zna Sonica? Ten jeż o niebieskiej skórze upolował już serca rzesz konsolowców (choć nie tylko), zdobywając popularność na całym świecie. Swoją karierę rozpoczął w 1990 roku, kiedy to wylądował na konsoli SEGA Genesis. Poza tym mogliśmy go spotkać w salonach gier oraz między innymi na następujących platformach: SEGA Saturn, PlayStation 2, Xbox, a nawet na PC. Teraz natomiast pojawia się w zbiorze gier przeznaczonym na konsole GameCube Nintendo oraz PlayStation 2.

Sonic Gems Collection składa się z najpopularniejszych tytułów, w których pojawił się Sonic. Pierwszy z nich to zręcznościówka Sonic CD, w której napotykamy na miłość Sonica, Amy, a także na jego zażartego wroga Metal Sonica. Drugi - Sonic the Fighters - to bijatyka z udziałem ukochanych przez graczy postaci z serii, takich jak Tails, Knuckles, Amy, Espio, Fang, Bean, oraz mniej lubianych, na przykład Dr. Robotnika (alias Dr. Eggmana) i Metal Sonica. Trzecia pozycja w Sonic Gems Colletion to wyścigi Sonic R, w których spotykamy się nie tylko z bohaterami serii, ale również z przemyślanymi i efektownymi trasami.

Pozostałe gry to klasyka z kieszonkowej konsoli SEGA Game Gear: Sonic Spinball, Sonic the Hedgehog 2, Sonic the Hedgehog Triple Trouble, Sonic Drift 2, Talis' Skypatrol i Tails Adventures. Całość opracowano w przyjaznej dla oka grafice, będącej pomieszaniem obrazu dwuwymiarowego oraz quasi-trójwymiarowego. Ścieżkę dźwiękową zaś stanowią rytmy w stylu doskonale znanym fanom Sonica.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Sonic Gems Collection cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Gems Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic Gems Collection Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN