Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCN
Okładka Mario Party 7 (GCN)

Mario Party 7 GCN

Mario Party 7 należy do tradycyjnej linii produktów, zapoczątkowanej w drugiej połowie XX wieku na pamiętnej platformie Nintendo 64. Jak zwykle mamy więc do czynienia z grą, świetnie sprawdzającą się podczas rywalizacji wieloosobowej z udziałem maksymalnie ośmiu użytkowników.

Towarzyskie | casual | multiplayer | Mario | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Mario Party 7 (GCN)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

8listopada2005

Mario Party 7 należy do tradycyjnej linii produktów, zapoczątkowanej w drugiej połowie XX wieku na pamiętnej platformie Nintendo 64. Jak zwykle mamy więc do czynienia z grą, świetnie sprawdzającą się podczas rywalizacji wieloosobowej z udziałem maksymalnie ośmiu użytkowników. Oczywiście developerzy postarali się, abyśmy doświadczyli najwyższej jakości przeżyć w związku z dopracowaną oprawą audio-wizualną całości. Ukryto również mnóstwo różnego typu bonusów, możliwych do odblokowania poprzez wykonywanie odpowiednich zadań.

Na potrzeby „siódemki” zaprojektowano osiemdziesiąt zupełnie nowych rodzajów zabawy, wymagających przede wszystkim znakomitej zręczności, nieprzeciętnego sprytu i mistrzowsko wyćwiczonego refleksu. Wśród zaimplementowanych mini-gier widzimy zatem m.in. zespołowe skakanie na ogromnej skakance, wyścigi zwinnych jednośladów i toczenie masywnych kul. Warto zauważyć, że wykorzystujemy nie tylko standardowy kontroler, ale także specjalny mikrofon (opcja doskonale znana z szóstej części cyklu Mario Party), ponieważ wprowadzono szereg konkurencji muzycznych.

Zgodnie z przyjętą konwencją w wirtualnej rzeczywistości oglądamy pokaźny zbiór charakterystycznych postaci, pochodzących z rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produktów spod znaku Nintendo. Obok tytułowego hydraulika Mario i jego brata Luigi’ego występuje dinozaur Yoshi, Księżniczka Peach, złośliwy Wario itd. Naturalnie jeśli nie zdołamy zorganizować grupy chętnych do zabawy przy Mario Party 7, to zawsze nieobecnych może bezproblemowo zastąpić Sztuczna Inteligencja, która poczyna sobie całkiem umiejętnie i pokonanie jej nie jest prostą sprawą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Party 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Party 7

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci, mikrofon

Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii
Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii

wiadomość18 listopada 2006

Amerykańska premiera konsoli Wii nastąpi już jutro - będzie to zarazem pierwszy z serii regionalnych debiutów owej platformy. Wraz z nową maszyną ze stajni Nintendo światło dzienne ujrzy szereg ciekawych gier, aczkolwiek dopiero w przyszłości nadejdzie prawdziwy ich wysyp. Jednym ze spodziewanych tytułów jest kolejna odsłona Mario Party, o której po raz pierwszy pisaliśmy jedenaście dni temu.

Wii dostanie grę z serii Mario Party

wiadomość7 listopada 2006

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zbliżający się wielkimi krokami debiut konsoli Wii oznacza w przyszłości wypuszczenie na tę platformę szeregu nowych gier z popularnych serii rodem z korporacji Nintendo. Tak będzie z m.in. cyklem Super Smash Bros. oraz Mario Party. O ile o Super Smash Bros. Brawl już wiedzieliśmy, to o następnej odsłonie MP poinformowano nas dopiero teraz.

Gry pomogły ustanowić świąteczny rekord sprzedaży w Amazon.com

wiadomość28 grudnia 2005

Jeden z największych internetowych sprzedawców, sklep Amazon.com, opublikował raport podsumowujący tegoroczny sezon świąteczny. W sumie, na całym świecie (Amazon ma oddziały nie tylko w Stanach Zjednoczonych) zamówiono ponad 108 milionów produktów, z czego sporą grupę stanowiły oczywiście gry.

Poznaliśmy europejską datę premiery Mario Party 7

wiadomość12 grudnia 2005

Nintendo ogłosiło dzisiaj, że siódma część cyklu gier imprezowych Mario Party ukaże się na rynku europejskim już w lutym przyszłego roku.

Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.