Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCN
Okładka Mario Party 6 (GCN)

Mario Party 6 GCN

Mario Party 6 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych na świecie imprezowych gier stworzonych przez Nintendo. Po raz kolejny nie obyło się bez wprowadzenia drobnych zmian w zasadach rozgrywki.

Towarzyskie | casual | multiplayer | Mario | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Mario Party 6 (GCN)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

6grudnia2004

Mario Party 6 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych na świecie imprezowych gier stworzonych przez Nintendo. Po raz kolejny nie obyło się bez wprowadzenia drobnych zmian w zasadach rozgrywki.

Zabawa opiera się na grze planszowej, w której udział biorą bohaterowie najbardziej znanych produkcji firmy Nintendo. Wśród grywalnych postaci znajdują się m.in. Mario, Luigi, Peach, Yoshi, Daisy, Wario, Waluigi, Boo, Koopa Kid oraz Bowser. Postacie przemieszczają się po kolejnych polach znajdujących się na powierzchni jednej z sześciu dużych plansz na których toczy się akcja gry. Bawiąc się przy zwykłych ustawieniach w rozgrywce zwycięzcą zostaje ten, kto zdobędzie największą ilość gwiazdek i monet. W Mario Party 6 istnieje także możliwość modyfikowania zasad (np. każdy zaczyna z pięcioma gwiazdkami, ale zdobyć kolejne da się tylko okradając konkurentów). Główny atutem gry jest rozbudowany tryb multiplayer. O zwycięstwo zawsze może tutaj rywalizować ze sobą od 2 do 4 graczy jednocześnie.

Za pomocą specjalnej kostki losujemy ilość kroków, jakie wykona sterowana przez nas postać. Niektóre z pól okazują się puste, inne zaś są teleportami, pułapkami lub ukrytymi bonusami. Kiedy wszystkie postacie wykonają swoje ruchy przechodzimy do rozegrania jednej z ponad 80 dostępnych mini gier. Te zazwyczaj opierają się na trzech zasadach: każdy na każdego, trzech na jednego lub dwóch na dwóch. Bierzemy udział m.in. w walkach statków, wyścigach, bijemy się na różnych arenach, walczymy w turnieju snowboardowym, strącamy banany z drzew, z ziemi wyciągamy gigantyczną rzepę, nurkujemy, gramy w golfa itd.

Tym razem w trybie Story Mode przeznaczonym dla pojedynczego gracza historia związana jest ze sprzeczką, do której doszło pomiędzy Brightonem oraz Twilą. W świecie wąsatego hydraulika są to nasze odpowiedniki słońca i księżyca. Sprawa poszła o określenie, które z bóstw jest bardziej imponujące. Mario oraz jego przyjaciele i przeciwnicy zostają wybrani, aby rozstrzygnąć spór i przy odrobinie szczęścia przywrócić porządek w całym świecie gry. W związku z tym sporem na wszystkich etapach gry akcja toczy się zarówno podczas dnia jak i w nocy. W zależności od pory dnia zmieniają się zasady mini gier, osobowości naszych bohaterów, zaś na głównych planszach gry stają się dostępne niektóre ukryte ścieżki.

Główną nowością w stosunku do poprzednich edycji jest możliwość wykorzystania specjalnego mikrofonu podłączanego do drugiego portu karty pamięci w konsoli GameCube Nintendo. Mario Party 6 posiada system odpowiedzialny za rozpoznawanie wydawanych przez graczy komend głosowych. W różnych mini gierkach są obsługiwane inne hasła, dzięki którym możemy szybciej biegać po planszach oraz używać specjalnych przedmiotów i broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Party 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Party 6

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • mikrofon
Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii
Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii

wiadomość18 listopada 2006

Amerykańska premiera konsoli Wii nastąpi już jutro - będzie to zarazem pierwszy z serii regionalnych debiutów owej platformy. Wraz z nową maszyną ze stajni Nintendo światło dzienne ujrzy szereg ciekawych gier, aczkolwiek dopiero w przyszłości nadejdzie prawdziwy ich wysyp. Jednym ze spodziewanych tytułów jest kolejna odsłona Mario Party, o której po raz pierwszy pisaliśmy jedenaście dni temu.

Wii dostanie grę z serii Mario Party

wiadomość7 listopada 2006

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zbliżający się wielkimi krokami debiut konsoli Wii oznacza w przyszłości wypuszczenie na tę platformę szeregu nowych gier z popularnych serii rodem z korporacji Nintendo. Tak będzie z m.in. cyklem Super Smash Bros. oraz Mario Party. O ile o Super Smash Bros. Brawl już wiedzieliśmy, to o następnej odsłonie MP poinformowano nas dopiero teraz.

Poznaliśmy europejską datę premiery Mario Party 7

wiadomość12 grudnia 2005

Nintendo ogłosiło dzisiaj, że siódma część cyklu gier imprezowych Mario Party ukaże się na rynku europejskim już w lutym przyszłego roku.

Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.