Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Sonic Mega Collection Plus (PS2)

Sonic Mega Collection Plus

Korporacja Sega przygotowała specjalną kolekcję przeznaczoną zarówno dla fanów, jak i mniej doświadczonych graczy, którzy chcieliby poznać klasyczne już przygody niebieskiego ponaddźwiękowego jeża i jego przyjaciół.

Akcji | platformówki | Sonic

Okładka Sonic Mega Collection Plus (PS2)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

2lis2004

XBOX PS2

31mar2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Korporacja Sega przygotowała specjalną kolekcję przeznaczoną zarówno dla fanów, jak i mniej doświadczonych graczy, którzy chcieliby poznać klasyczne już przygody niebieskiego ponaddźwiękowego jeża i jego przyjaciół.

W skład zestawu Sonic Mega Collection Plus wchodzi dwadzieścia gier platformowych i zręcznościowych:

  • siedem gier z platformy Sega Mega Drive (Sonic The Hedgehog 1, 2 i 3, Sonic & Knuckles, Sonic 3D Flickies' Island, Sonic The Hedgehog Spinball, Dr. Robotnik's Mean Bean Machine);
  • sześć gier z kieszonsolki SEGA Game Gear (Sonic the Hedgehog, Sonic Chaos, Sonic Drift, Sonic Labyrinth, Dr. Robotnik's Mean Bean Machine, Sonic Blast);
  • siedem dodatkowych gier do odblokowania: Blue Sphere, Knuckles the Echidna, Sonic 3 & Knuckles, The Ooze, Comix Zone, Flicky, Ristar.

Dodatkowo wydawcy kolekcji Sonic Mega Collection Plus przygotowali specjalne muzeum, które przeglądamy za pomocą wygodnego interfejsu. W jego wnętrzu znajdują się informacje o postaci Sonic'ka, jego lojalnych towarzyszach, okrutnych wrogach, o twórcach serii, a także historia związanych z nim produkcji, zestaw grafik, komiksów oraz wiele innych materiałów. Część z gier pozwala na zabawę dla dwóch graczy jednocześnie na wspólnym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Mega Collection Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sonic Mega Collection Plus

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Sonic Mega Collection Plus - recenzja gry
Sonic Mega Collection Plus - recenzja gry

Recenzja 7 kwietnia 2005, 11:08

Ocena tego typu składanek zawsze nastręcza kłopotów, jeśli idzie o wybór kryteriów, jakie należałoby zastosować. Jakie te gry były w momencie wydania? Z pewnością rewelacyjne, zarówno, jeśli rozpatrujemy grywalność, jak i całkiem niezłą oprawę. Jakie są dzisiaj? Audiowizualnie gra przedatowała się bez wątpienia, radość płynąca z gry doznała zaś co najwyżej lekkiego uszczerbku na skutek archaiczności już dzisiaj niektórych rozwiązań. Czy warto tę grę kupić? To ściśle zależy od tego, jak wielkim sentymentem darzy się flagową dla Segi postać Sonica i czy chce się mieć w kolekcji wszystkie praktycznie ważne tytuły sprzed czasów Saturna. Ja osobiście cieszę się, iż miałem możliwość udania się wraz z tymi platformówkami w retrospektywną podróż ku wczesnej młodości, zaś połowa ceny zwykłej gry (bo po tyle ta kompilacja jest sprzedawana na zachodzie) wydaje mi się niewygórowaną stawką w stosunku do ilości zabawy, którą może ona zaoferować. Z drugiej jednak strony, porównywalną ilość czasu spędzić możemy z którąś z nowszych, przyjemniejszych dla oka i ucha oraz łatwiejszych w odbiorze produkcji. Decyzję o kupnie każdy musi więc podjąć sam.

XBOX
PS2
PC