Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sonic R (PC)
OkładkaSonic R (PC)

Sonic R PC

Niesamowita trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której Sonic z przyjaciółmi, chcąc pokrzyżować plany Dr. Robotnika, biorą udział w zwariowanych wyścigach.

Zręcznościowe | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic R Premiera PC

15marca1997

pudełko PL

30czerwca2001

producent: Traveller’s Tales / TT Games wydawca: SEGA wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

SONIC R to niesamowita trójwymiarowa gra zręcznościowa, przeniesiona bezpośrednio z konsoli Sega Saturn na platformę PC. Będąc na wakacjach, Tails i Sonic trafili na ogłoszenie o wspaniałych Mistrzostwach Świata w wyścigach. Z początku Sonic nie był zainteresowany wyścigami, lecz gdy zobaczył, że na listę startową zapisał się Dr. Robotnik, postanowił wziąć w nich udział.

Robotnik był zainteresowany wyścigami jedynie ze względu na umiejscowienie Szmaragdów Chaosu, dających właścicielowi przewagę nad wszystkimi rywalami, a które można było zdobyć właśnie na trasie rajdu. Do wyścigów przyłączył się przyjaciel Sonica, Knuckes, który postanowił pomóc mu w walce z przebiegłym Robotnikiem.

Główny bohater uczestniczy w zabawnych wyścigach, które rozgrywane są w całkowicie pokręconych sceneriach. Wraz z innymi biega, skacze, odbija się od sprężyn, pokonuje kręte pętle i rampy. Trzeba być naprawdę szybkim i zwinnym aby zwyciężyć w tej gonitwie. Do wyboru mamy trzy różnorodne tryby gry: Grand Prix, Time Attack i multiplayer.

W mistrzostwach Grand Prix musimy udowodnić, że jesteśmy najszybsi na świecie uczestnicząc w całej serii wyścigów. W trybie Time Attack ścigamy się nie tylko z czasem ale też zbieramy maksymalną ilość punktów rozbijając baloniki. Tryb Multiplayer umożliwia wspólną rozgrywkę z przyjaciółmi na zakręconych pętlach, szalonych skoczniach i rampach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Sonic R cena w dniu premiery: 45 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic R Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick