Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka The Sun Crossword Challenge (NDS)
OkładkaThe Sun Crossword Challenge (NDS)

The Sun Crossword Challenge NDS

Gra logiczna, w której zajmujemy się rozwiązywaniem krzyżówek, bazujących na tych z brytyjskiego dziennika The Sun. Do wprowadzania haseł używamy ekranu dotykowego konsoli.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sun Crossword Challenge Premiera NDS

29lutego2008

producent: Mercury Games wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Sun Crossword Challenge

The New York Times Crosswords

Nintendo Crosswords

Nintendo Crosswords

The Sun Crossword Challenge jest grą przygotowaną z myślą o miłośnikach rozwiązywania krzyżówek. Nie jest to pierwszy przypadek wydania tego typu produkcji na konsolę Nintendo DS. Handheld ten otrzymał też bowiem takie tytuły jak The New York Times Crosswords, czy Nintendo Crossword.

W opisywanej produkcji do rozwiązania mamy ponad 1000 różnych krzyżówek, bazujących na tych z brytyjskiego dziennika The Sun. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż do każdego z zawartych w grze haseł przyporządkowane zostały dwa rodzaje pytań. W zależności od własnych preferencji, możemy zdecydować się na szybką podpowiedź, dzięki której w prosty sposób dojdziemy do rozwiązania, bądź też bardziej złożoną zagadkę, wymagającą wysilenia szarych komórek, czy zaczerpnięcia wiedzy z innego źródła.

Operujemy na planszach składających się z szesnastu wierszy oraz kolumn. Z racji tego, iż mamy do czynienia z grą wydaną na DS-a, bardzo duży nacisk położono na wykorzystanie ekranu dotykowego tej konsoli. The Sun Crossword Challenge do zaoferowania ma między innymi opcję rozpoznawania wpisywanych do krzyżówek liter, dzięki czemu automatycznie pojawiają się one na ekranie. Ponadto zadbano tu o dodatkowy moduł, wykrywające ewentualne błędy. Ciekawostką jest także możliwość dokonania wyboru pomiędzy wirtualnym długopisem, a ołówkiem. Z tego drugiego korzystamy szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy jeszcze całkowicie przekonani co do poprawności wpisanego do krzyżówki wyrazu.

Krzyżówki rozwiązujemy na kilka różnych sposobów. Wybierając główny tryb gry spokojnie zastanawiamy się nad kolejnymi odpowiedziami. Możemy też jednak ścigać się z czasem. Zabawę prowadzimy na kilku różnych poziomach trudności.

Oprawa wizualna The Sun Crossword Challenge odgrywa dość symboliczną rolę. Górny ekran służy przeważnie do wyświetlania haseł, a na dolnym ukazywana jest właściwa krzyżówka, do której wprowadza się gotowe odpowiedzi.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Sun Crossword Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.