Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCN
Okładka Big Air Freestyle (GCN)
OkładkaBig Air Freestyle (GCN)

Big Air Freestyle GCN

Zwariowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z kilkunastu maszyn motocrossowych, a następnie bierzemy udział w serii wyścigów lub wyjątkowo efektownych popisów kaskaderskich.

Wyścigi | motocyklowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Air Freestyle Premiera GCN

13września2002

producent: Paradigm Entertainment wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Big Air Freestyle

Freekstyle

Freestyle MetalX

MX Superfly

Big Air Freestyle to wyjątkowo dynamiczna zręcznościówka o tematyce motocrossowej. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie pozycje jak MX vs. ATV Unleashed, czy Freestyle MetalX. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami jednego z kilkudziesięciu dostępnych motocykli. Właściwa zabawa opiera się natomiast w głównej mierze na wykonywaniu widowiskowych trików. Za produkcję Big Air Freestyle odpowiedzialne jest studio Paradigm, doskonale znane dzięki takim grom jak SpyHunter, Terminator 3: Redemption, czy Mission Impossible: Operation Surma. Opisywana ścigałka powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Gamecube.

Omawiana zręcznościóka oferuje trzy podstawowe tryby zabawy. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się tytułowy Freestyle. Zadaniem gracza jest wykonywanie widowiskowych trików. Każda kolejna akcja jest odpowiednio nagradzana. Mamy tu do czynienia ze zbliżonym schematem do gier z serii Tony Hawk’s Pro Skater. Do opanowania jest ponad trzydzieści różnych trików. Istnieje również możliwość łączenia kolejnych akcji w lepiej punktowane kombinacje. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż sterowanie jest stosunkowo uproszczone. Wykonywanie kolejnych akrobacji nie sprawia więc większych problemów.

Dwa pozostałe tryby to Motocross oraz Supercross. W tym przypadku mamy już do czynienia z klasycznie zrealizowanymi wyścigami, gdzie istotne jest jedynie miejsce na mecie. Kolejne zawody mogą być rozgrywane w wielu różnych lokacjach. Autorzy zadbali zarówno o otwarte plansze, po których można się dowolnie przemieszczać, jak i sportowe areny ze ściśle wyznaczonym torem jazdy. Big Air Freestyle zawiera też oczywiście multiplayer dla dwóch osób, w którym pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Model jazdy stanowi kompromis pomiędzy arcade, a stosunkowo realistyczną symulacją. W szczególności widać to w klasycznych wyścigach, w których opanowanie motocykla odgrywa dość istotną rolę. Oprawa wizualna Big Air Freestyle prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Zabawa przebiega w bardzo dynamiczny sposób. Warto także dodać, iż w danym momencie na ekranie może znajdować się nawet dwunastu zawodników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Big Air Freestyle: 12+

Big Air Freestyle Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci