Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS1
Okładka Bugs Bunny: Lost in Time (PC)

Bugs Bunny: Lost in Time

Gra Bugs Bunny: Lost in Time bazuje na licencji kreskówek należących do rodziny tzw. Zwariowanych melodii (ang. Looney Toones) wytwórni Warner Bros. Jest to klasycznie zrealizowana platformówka 3D.

Zręcznościowe | TPP | seriale animowane | platformówki 3D

Okładka Bugs Bunny: Lost in Time (PC)

data premiery gry:

31maj1999

PS1

30wrz1999

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bugs Bunny: Lost in Time to wydana na PC i PS1 trójwymiarowa platformówka. Grę opracowało kanadyjskie studio Behaviour Interactive, mające na koncie również takie tytuły jak Voltron: Defender of the Universe, Naughty Bear: Panic in Paradise czy Dead by Daylight.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra bazuje na licencji kreskówek należących do rodziny tzw. Zwariowanych melodii (ang. Looney Toones) autorstwa wytwórni Warner Bros.

Głównym bohaterem gry jest Królik Bugs, który pewnego dnia podczas podróży na plażę Pismo gubi się w labiryncie ulic miasta Albuquerque. Po odnalezieniu dziwnej maszyny bierze ją za automat z sokiem marchwiowym. Niestety, urządzenie okazuje się być wehikułem czasu. Bugs zostaje wrzucony do tajemniczego wymiaru poza historią, gdzie poznaje czarnoksiężnika imieniem Merlin Munroe, który informuje go, że aby powrócić do domu, będzie on musiał odbyć podróż w pięciu różnych epokach, w poszukiwaniu wskazówek zegara potrzebnych do powrotu do jego własnych czasów.

Mechanika

Wydane na PC i PS1 Bugs Bunny: Lost in Time jest klasycznie zrealizowaną platformówką 3D. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a zabawa polega na eksplorowaniu trójwymiarowych map, unikaniu przeszkód i walce z przeciwnikami.

Królik Bugs na obszerny repertuar ruchów. Postać może m.in. skakać, kopać, wykonywać przewroty i wspinać się po linie. Ponadto przy zeskakiwaniu z dużych wysokości potrafi użyć swoich dużych uszu jako śmigieł pozwalających na spowolnienie spadku. Potyczki są całkiem rozbudowane jak na standardy gatunku. Niektórych przeciwników da się pokonać kopniakiem lub wskakując im na głowę. Innych trzeba wpierw zmęczyć pozwalając im gonić nas po poziomie, a gdy wreszcie zatrzymają się, aby złapać oddech, możemy ich zaatakować od tyłu.

Gra pozwala także na skradanie się, co umożliwia uniknięcie konfrontacji z niektórymi przeciwnikami. Zabawę urozmaicają elementy logiczne w postaci prostych zagadek wymagających przesuwania obiektów na mapach. Ponadto w trakcie kampanii Bugs powoli zdobywa różnorodne przydatne umiejętności specjalne.

Kwestie techniczne

Grafika Bugs Bunny: Lost in Time jest w pełni trójwymiarowa, ale wykonano ją w stylu wzorowanym na kreskówkach Zwariowanych melodii. Dla fanów marki sporą zaletą powinien być również fakt, że głosów postaciom użyczyli w większości ci sami aktorzy, którzy wcielali się w nie w wielu animacjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bugs Bunny: Lost in Time

Wymagania wiekowe Bugs Bunny: Lost in Time

odpowiednia dla każdego wieku

ostatnio oglądali:

baniaftw

kalevatar

PC
PS1