Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS1
Okładka Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue (PC)

Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue

Trójwymiarowa platformówka oparta na licencji filmu animowanego Toy Story 2. W Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue wcielamy się w tytułowego bohatera, który wyrusza na ratunek porwanemu Szeryfowi Chudemu.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane | platformówki 3D

Okładka Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue (PC)

data premiery gry:

30lis1999

PS1

26lip2000

PC
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Resuce jest platformówką opartą na filmie animowanym pod tytułem Toy Story 2. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC i PS1, a została stworzona przez zespół Traveller's Tales.

Fabuła

Głównym bohaterem Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue jest Buzz Astral. W momencie, w którym jego przyjaciel – Szeryf Chudy – pada ofiarą porwania ze strony Ala McWhiggina, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć mu na ratunek. Na szczęście nie jest skazany na samotną przeprawę, gdyż towarzyszą mu wierni sojusznicy, czyli Pan Bulwa, Cienki, Rex oraz Hamm.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue akcję obserwujemy z kamery zawieszonej za plecami bohatera (TPP). Na grę składa się piętnaście poziomów – w trakcie zabawy zajmujemy się nie tylko ich eksploracją, lecz także walką z napotkanymi przeciwnikami, wśród których wyróżniają się potężni bossowie. Naszym nadrzędnym celem jest kolekcjonowanie tak zwanych tokenów Pizza Planet, dzięki którym otwieramy sobie drogę do kolejnych etapów; zdobywamy je na kilka sposobów – pokonując minibossa, rozwiązując zagadkę, pomagając przyjaciołom, stawiając czoła czekającym na nas wyzwaniom (na przykład w postaci wyścigów) lub wymieniając na jeden z nich pięćdziesiąt monet zebranych po drodze.

Rzecz jasna Buzz nie jest bezbronny, a w starciach z adwersarzami robi użytek tak z działka laserowego (dzięki któremu eliminuje oponentów z bezpiecznej odległości), jak i z ataków wręcz. Ponadto bohater potrafi wykonywać podwójne skoki, co pozwala mu się dostać w trudno dostępne miejsca. Z pomocą przychodzą także ulepszenia, które zdobywamy po odnalezieniu brakujących części ciała Pana Bulwy (na przykład w postaci tarczy chroniącej Buzza przed atakami przeciwników, rakietowych butów pozwalających na oddawanie wyższych skoków, wyrzutni dysków czy linki z hakiem) oraz power-upy chwilowo zwiększające potencjał bojowy bohatera.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue została utrzymana w stylistyce podobnej do tej z animowanego pierwowzoru. Autorzy dołożyli starań, by możliwie najwierniej oddać wygląd tak poszczególnych postaci, jak i odwiedzanych przez nas lokacji. Warto również odnotować, że na platformie PC i PS1 fabuła jest przekazywana za pośrednictwem cutscen zapożyczonych z filmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue

Wymagania wiekowe Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue

odpowiednia dla każdego wieku

PS1
PC