Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1PC
Okładka 40 Winks (PS1)
Okładka40 Winks (PS1)

40 Winks

40 Winks to trójwymiarowa gra platformowa, opowiadająca o przygodach rodzeństwa, które wyrusza do krainy snów by uratować tytułowe Winki. Produkcja ukazała się oryginalnie na konsoli PlayStation, a za jej stworzenie odpowiada Eurocom Entertainment Software.

Zręcznościowe | platformówki 3D | dla dzieci | bajki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

40 Winks Premiera

14lis1999

PS1 PC

40 Winks to trójwymiarowa gra platformowa wydana oryginalnie na konsoli PlayStation. Gracz wciela się tu w rodzeństwo przemierzające krainę snów w poszukiwaniu tytułowych Winków. Producentem gry jest studio Eurocom, a wydawcą Piko Interactive LLC.

Fabuła

Gracz kieruje losami Ruffa i Tumble, rezolutnego rodzeństwa, które trafia do krainy snów z misją uwolnienia tytułowych Winków. Odpowiedzialne za tworzenie dobrych snów stworzenia zostały bowiem uwięzione przez tajemniczego mężczyznę imieniem Nitekap i jego pomagiera, pluszowego misia imieniem Threadbear.

Mechanika

40 Winks to klasyczna trójwymiarowa platformówka ery pierwszego PlayStation. Zabawa polega tu na przeskakiwaniu między platformami, unikaniu pułapek i pokonywaniu wałęsających się po planszy przeciwników. Poza tym gracz kolekcjonuje rozmieszczone na mapie przedmioty i tytułowe Winki. Ruffa i Tumble przemierzają łącznie sześć różnych światów. Na końcu każdego z nich na rodzeństwo czeka potężny boss. Zabawę urozmaica możliwość transformacji bohaterów w inne istoty (różne w zależności od tego, czy gramy chłopcem czy dziewczynką), które dają nam do dyspozycji unikalne umiejętności dodatkowe.

Kwestie techniczne

W dniu swojej premiery gra była wydana jedynie na konsoli PlayStation. Graficznie produkcja zdążyła się dość mocno zestarzeć, niemniej kreskówko stylistyka wciąż działa na jej korzyść.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe 40 Winks: Odpowiednia dla każdego wieku.

40 Winks Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 750 MB RAM
  • karta grafiki GeForce FX 5200 128 MB
  • 799 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PS1
PC