Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Voltron: Defender of the Universe (PS3)

Voltron: Defender of the Universe

Voltron: Defender of the Universe jest zręcznościową grą akcji bazującą na popularnym serialu animowanym z lat 80. ubiegłego stulecia. Gra wyprodukowana została przez ekipę studia Behaviour Interactive.

Zręcznościowe

Okładka Voltron: Defender of the Universe (PS3)

data premiery gry:

29lis2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Voltron: Defender of the Universe jest pierwszą grą opartą na popularnej w latach 80. kreskówce pod tym samym tytułem. Gracze wcielają się w młodych pilotów mechów, którzy bronią planety Arus przed siłami i zakusami złego króla Zarkona, pragnącego ją podbić, a następnie zniewolić jej mieszkańców. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest założone w 1992 roku kanadyjskie Behaviour Interactive, które poza specjalizacją w grach opartych na licencjach filmowych i serialowych, znane jest z tytułów takich jak Naughty Bear czy Wet.

Rozpoczynając produkcje Voltrona studio postarało się, by zainteresować tytułem graczy, którzy jako dzieci oglądali w telewizji serial animowany. Dlatego też gra mocno bazuje na samym serialu i nostalgii jego dawnych fanów. Rozgrywkę umilają nam nie tylko oryginalna muzyka i efekty dźwiękowe, ale także przerywniki filmowe, które są zremasterowanymi klipami z serialu.

Przez większość czasu Voltron: Defender of the Universe jest typową zręcznościową grą akcji, testującą naszą szybkość reakcji. Gracz kontrolujący przypominającego lwa robota, przebija się przez poziomy naszpikowane hordami "robobestii" zesłanych przez Arkona. Poza tym, czekają na nas też bossowie, których pokonamy transformując mecha w dzierżącego miecz Voltrona.

Co prawda w Voltronie można bawić się samotnie, ale grę przygotowano głównie z myślą o trybie kooperacji. Przy jednej konsoli przygody przeżywać może dwóch graczy, a w czasie zabawy w sieci dołączyć do nas może maksymalnie czterech innych obrońców Arusa. Każdy z nich wybiera swojego lwa-robota spośród kilku dostępnych modeli różniących się odpornością, rodzajem i siłą ataków oraz sposobem obrony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-5  

Klasyfikacja PEGI Voltron: Defender of the Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Voltron: Defender of the Universe

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3