Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPCPS2NDS
Okładka Backyard Baseball 2009 (PC)
OkładkaBackyard Baseball 2009 (PC)

Backyard Baseball 2009

Backyard Baseball 2009 jest kolejną odsłoną serii gier o tematyce sportowej, traktującej tytułową dyscyplinę z przymrużeniem oka. W edycji '09 zawarto kilka nowych trybów, jak również poprawiono sterowanie.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Backyard Baseball 2009 Premiera

25mar2008

NDS

10cze2008

PC PS2 Wii

Backyard Baseball 2009 jest kolejną odsłoną serii gier o tematyce sportowej, traktującej tytułową dyscyplinę z przymrużeniem oka. Główne usprawnienia tej wersji to dodanie kilku nowych trybów zabawy oraz dokonanie nieznacznych zmian w sposobie sterowania drużyną. Edycja 2009 jest trzecim już tytułem z cyklu, mogącym poszczycić się obecnością dwóch lukratywnych licencji – Major League Baseball (MLB) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA). W rezultacie gracz staje przed możliwością przejęcia kontroli nad wybranymi zawodnikami amerykańskiej ligi tego sportu. Są to między innymi David Ortiz, Alex Rodriguez, Albert Pujols, Derek Jeter, Ken Griffey Jr. czy Daisuke Matsuzaka. Warto dodać, iż wszystkie te postaci występują jako dzieci, wykonując szereg zabawnych ruchów. Przewidziano opcję tworzenia własnych zawodników, korzystając z wbudowanego kreatora postaci. Ponadto w Backyard Baseball 2009 znajduje się wiele ukrytych osobistości, niejednokrotnie nie mających nic wspólnego z tytułowym sportem.

Do dyspozycji gracza oddano kilka różnych trybów zabawy. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się opcja wzięcia udziału w pełnym sezonie ligowym. Nowością w edycji 2009 są takie tryby jak: All Star Game (zabawa z udziałem mistrzów) czy Tournament Mode (turniej). Oprócz tego można liczyć na szereg zręcznościowych mini-gier, które w miarę zdobywania kolejnych trofeów są sukcesywnie odblokowywane.

Zabawa prowadzona jest na kilku różnych poziomach trudności, różniących się między sobą umiejętnościami komputerowych oponentów. Sterowanie postaciami opiera się na wykonywaniu akcji, które nie mają nic wspólnego z realizmem. W dalszym ciągu możliwe jest też używanie różnego rodzaju power-upów. Są one w stanie przyśpieszyć sterowaną postać czy uczynić ją bardziej wytrzymałą. Nowością w Backyard Baseball 2009 jest dodanie do niektórych power-upów paska napełnienia. Powoduje to, iż skorzystanie z danego ułatwienia staje się możliwe dopiero wtedy, gdy pasek osiągnie maksymalną wartość. Producent poprawił niektóre zachowania zawodników (uderzanie piłki, zdobywanie kolejnych baz), dzięki czemu sprawowanie nad nimi pełnej kontroli stało się prostsze.

Oprawa wizualna może pochwalić się szczegółowo wykonanymi zawodnikami, a wydarzenia obserwowane są z kilku różnych kamer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Backyard Baseball 2009: Odpowiednia dla każdego wieku.

Backyard Baseball 2009 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 64 MB HDD
  • Windows 2000/XP
PS2
Wii
NDS
PC