Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2Wii
Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 (Wii)

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Hybryda gatunkowa, zawierająca elementy charakterystyczne dla gier cRPG oraz akcji i bijatyki, a zarazem kontynuacja popularnego Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi, za której stworzenie odpowiada firma Bandai.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball

Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 (Wii)

data premiery gry:

3lis2006

PS2

14lis2006

Wii

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 to sequel Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi, umożliwiający nam kolejne spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego, kultowego już uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów, seriali telewizyjnych i wielu gier, wydanych na kilku konsolach.

Po raz kolejny mamy do czynienia z połączeniem elementów cRPG oraz akcji i przede wszystkim bijatyki. Tym razem twórcy gry przygotowali intrygę, która umiejętnie łączy wątki i postaci, znane z serii Dragon Ball Z i Dragon Ball GT. Bohaterowie podróżują, działają i walczą w piętnastu rozległych trójwymiarowych środowiskach. Wiele elementów na poszczególnych planszach może być użyte bądź zniszczone podczas pojedynków. A jest z kim rywalizować – do dyspozycji mamy imponującą liczbę ponad stu wojowników, z których wielu pojawia się po raz pierwszy w charakterze interaktywnych postaci. Nie brakuje oczywiście największych legend serii: Goku, Gohana i Vegety. Dla każdego bohatera opracowano unikalny styl walki i wynikający z niego zestaw ruchów.

Na potrzeby tytułu stworzono nowy, niespotykany w poprzednich grach system zabawy, charakteryzujący się intensywnością rozgrywki i niemałą ilością skomplikowanych combosów. Ciekawostką jest również możliwość dokonywania transformacji wojowników w czasie rzeczywistym, co pozytywnie wpływa na atrakcyjność i dramatyzm pojedynku. Autorzy przygotowali dziewięć trybów rozgrywki - zarówno single-player, jak i multiplayer. Często zdarza się, że zadanie postawione przed nami, jest przeniesione z serialu telewizyjnego. Daje to wielbicielom uniwersum Dragon Ball, możliwość ponownego przeżycia niektórych dramatycznych filmowych zdarzeń z własną osobą w roli głównej. Do dyspozycji mamy także szereg mini-gier, urozmaicających obcowanie z Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 1509 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007

wiadomość22 maja 2007

Wzmiankowana przez nas dwa dni temu gra Dragon Ball Z: Sparking! Meteor będzie, zgodnie z przewidywaniami, dostępna nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie jej premiera nastąpi jesienią bieżącego roku. Korporacja Atari zapowiedziała bowiem właśnie, że na najbliższy okres przedgwiazdkowy szykuje zachodni debiut tej bijatyki z udziałem Goku, Vegety, Piccolo, Gohana etc.

Nowa gra z cyklu Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w produkcji
Nowa gra z cyklu Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w produkcji

wiadomość20 maja 2007

Entuzjaści wojowników z uniwersum Smoczych Kul, posiadający PlayStation 2 lub Wii, grają zapewne nadal w Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2. Odpowiedzialna za tę całkiem niezłą bijatykę korporacja Namco Bandai szykuje tymczasem kolejną pozycję z Goku, Vegetą, Gohanem, Piccolo i innymi w rolach głównych.

Europa poczeka jeszcze na grę z serii Dragon Ball dla Wii
Europa poczeka jeszcze na grę z serii Dragon Ball dla Wii

wiadomość13 grudnia 2006

Każdy entuzjasta marki Dragon Ball powinien być zachwycony nową wirtualną bijatyką pt. Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2. Do takich wniosków można dojść po zapoznaniu się z europejską wersją tej gry, przeznaczoną dla platformy PlayStation 2. Niestety mieszkańcy Starego Kontynentu, posiadający konsolę Wii, będą musieli jeszcze dłużej poczekać na premierę wspomnianej pozycji.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 na Wii w
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 na Wii w "złocie"

wiadomość4 listopada 2006

Przedstawiciele firmy Atari ogłosili, że prace nad Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 na Wii zostały zakończone i gra oficjalnie osiągnęła status złoty. W Stanach Zjednoczonych produkcja dostępna będzie w dniu premiery nowej konsoli Nintendo – 19 listopada.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie

wiadomość25 sierpnia 2006

Kolejna gra umożliwiająca nam spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów i seriali telewizyjnych, pojawi się w sprzedaży nieco później niż oczekiwano. Mowa o Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Nintendo Wii, która – według pierwszych doniesień – mogła być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.

PS2
Wii