Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2Wii
Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 (PS2)
OkładkaDragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Hybryda gatunkowa, zawierająca elementy charakterystyczne dla gier cRPG oraz akcji i bijatyki, a zarazem kontynuacja popularnego Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi, za której stworzenie odpowiada firma Bandai.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Premiera

3lis2006

PS2

14lis2006

Wii

Gry podobne do Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Tekken 5

Mortal Kombat: Armageddon

Virtua Fighter 4: Evolution

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 to sequel Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi, umożliwiający nam kolejne spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego, kultowego już uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów, seriali telewizyjnych i wielu gier, wydanych na kilku konsolach.

Po raz kolejny mamy do czynienia z połączeniem elementów cRPG oraz akcji i przede wszystkim bijatyki. Tym razem twórcy gry przygotowali intrygę, która umiejętnie łączy wątki i postaci, znane z serii Dragon Ball Z i Dragon Ball GT. Bohaterowie podróżują, działają i walczą w piętnastu rozległych trójwymiarowych środowiskach. Wiele elementów na poszczególnych planszach może być użyte bądź zniszczone podczas pojedynków. A jest z kim rywalizować – do dyspozycji mamy imponującą liczbę ponad stu wojowników, z których wielu pojawia się po raz pierwszy w charakterze interaktywnych postaci. Nie brakuje oczywiście największych legend serii: Goku, Gohana i Vegety. Dla każdego bohatera opracowano unikalny styl walki i wynikający z niego zestaw ruchów.

Na potrzeby tytułu stworzono nowy, niespotykany w poprzednich grach system zabawy, charakteryzujący się intensywnością rozgrywki i niemałą ilością skomplikowanych combosów. Ciekawostką jest również możliwość dokonywania transformacji wojowników w czasie rzeczywistym, co pozytywnie wpływa na atrakcyjność i dramatyzm pojedynku. Autorzy przygotowali dziewięć trybów rozgrywki - zarówno single-player, jak i multiplayer. Często zdarza się, że zadanie postawione przed nami, jest przeniesione z serialu telewizyjnego. Daje to wielbicielom uniwersum Dragon Ball, możliwość ponownego przeżycia niektórych dramatycznych filmowych zdarzeń z własną osobą w roli głównej. Do dyspozycji mamy także szereg mini-gier, urozmaicających obcowanie z Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1518 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
Wii