Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka V-Rally 2 Expert Edition (PC)
OkładkaV-Rally 2 Expert Edition (PC)

V-Rally 2 Expert Edition PC

Druga część serii zręcznościowych gier rajdowych wydawanych pierwotnie na konsolę PlayStation. Bierzemy udział w zawodach z serii World Rally Championship rywalizując z trzema przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję lub znajomych.

Wyścigi | samochodowe | podzielony/wspólny ekran | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

V-Rally 2 Expert Edition Premiera PC

29sierpnia2000

producent: Eden Games wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do V-Rally 2 Expert Edition

Colin McRae Rally 04

Colin McRae Rally 3

Richard Burns Rally

V-Rally 2 Expert Edition to nazwa pecetowej wersji gry, która na konsoli PlayStation miała tytuł V-Rally 2 Championship Edition. W porównaniu z pierwowzorem dodano w niej między innymi dziesięć nowych samochodów. W Stanach Zjednoczonych wydano ją z kolei pod tytułem Test Drive V-Rally.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, gracze biorą udział w licencjonowanych zawodach z cyklu World Rally Championship. W trybie mistrzostw rywalizujemy na osiemdziesięciu odcinkach specjalnych starając się osiągnąć jak najlepszy czas przejazdu na krętych drogach przygotowanych przez organizatorów zawodów. Do dyspozycji zawodników oddano lokacje położone w dwunastu spośród czternastu państw występujących w kalendarzu na rok 1999. W związku z tym możemy ścigać się między innymi w Argentynie, Finlandii, Włoszech oraz Portugalii. Dwa brakujące rajdy odbyły się w Grecji i Kenii.

W pecetowej wersji twórcy przygotowali dwadzieścia sześć maszyn. Oprócz głównej klasy rajdowej obejmującej choćby Peugeota 206 oraz Forda Focusa dodano także niższe serie 2.0L oraz 1.6L. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii w grze V-Rally 2 znalazły się bonusowe samochody do odblokowania, a wśród nich między innymi Renault Alpine oraz Audi Quattro.

Oprócz głównego trybu mistrzostw gra oferuje również próbę czasową oraz zręcznościowe zawody. Z kolei tryb wieloosobowy pozwala na rywalizację między maksymalnie czterema graczami. Dla osób, którym nie wystarczają przygotowane przez twórców odcinki specjalne przygotowano intuicyjny edytor tras pozwalający na stworzenie własnych etapów.

W porównaniu z pierwszą odsłoną serii wydaną w 1999 roku znacznie usprawniono oprawę graficzną gry, dzięki czemu lepiej prezentują się efekty oświetlenia w zależności od pory dnia – rajdy odbywają się za dnia, o zmierzchu lub nocą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe V-Rally 2 Expert Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.