Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka .hack//Outbreak Part 3 (PS2)

.hack//Outbreak Part 3 PS2

Realia przedstawione w grze są dwupłaszczyznowe: z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra jest "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualną "The World".

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka .hack//Outbreak Part 3 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

9września2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia część serii trójwymiarowych RPG ukazanych z perspektywy trzeciej osoby.

Realia przedstawione w grze są dwupłaszczyznowe: z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra jest "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualną "The World". Historia zaczyna się od przedstawienia losów Kite, nowego gracza, oraz wprowadzającego go w realia Orca. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Orca zostaje "zabity" w grze przez przeciwników, i zamiast obudzić się w rzeczywistym świecie - trafia do zagadkowej kropki. Kite zaczyna wgłębiać się w sprawę, i już wkrótce okazuje się, iż zdarzenie z Orca nie jest bynajmniej odosobnionym przypadkiem... Fabuła bazuje, a raczej: uzupełnia, znana mangę pod tym samym tytułem.

Akcja toczy się, więc w dwóch światach: „rzeczywistym” i wirtualnym. Ten pierwszy reprezentowany jest za pomocą pulpitu komputera, gdzie do wyboru mamy m.in. skrzynkę e-mail (do wymiany informacji z spotkanymi w VR postaciami), newsy (gdzie czytamy tworzące tło fabularne informacje), akcesoria oraz dźwięki (można zmienić tapetkę oraz podkład muzyczny w komputerze...), dane (służy do zapisywania stanu gry) oraz najważniejsza - "The World", dzięki któremu możemy dać nura w wirtualny świat stanowiący esencje rozgrywki. Cały proces logowania się do gry jest stylizowany na odpalanie PeCetowego MMORPGa.

W grze zaś wszystko zmienia się w RPGa TPP o dość rozległych możliwościach: eksploracja wielu światów, rozbudowana walka z przeciwnikami, upgrade'owanie broni i ekwipunku, kompletowanie drużyny, a nawet - komunikacja z innymi graczami "The World" (oczywiście NPC, jednak stylizowanymi na żywych ludzi).

Pomimo narzuconych odgórnie kamieni milowych rozgrywki, od niemal początku gracz ma pozostawiona bardzo dużą swobodę w zaliczaniu kolejnych światów.

Sama walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym, jakkolwiek da się zawsze spauzować rozgrywkę i wybrać ruch, specjalny atak lub przedmiot. Ciekawym patentem jest również możliwość włamywania się do gry i jej „hakowania” - np. po zabiciu określonej ilości określonych przeciwników można im podmienić statystyki na gorsze, co dodatkowo premiowane jest przedmiotami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do .hack//Outbreak Part 3

Klasyfikacja PEGI .hack//Outbreak Part 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe .hack//Outbreak Part 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
.hack //G.U. Vol. 3: Redemption już niebawem w sprzedaży
.hack //G.U. Vol. 3: Redemption już niebawem w sprzedaży

wiadomość12 czerwca 2007

Podczas gdy na zachodnim rynku zaledwie przed miesiącem ukazała się gra .hack//G.U. Vol. 2//Reminisce, producenci znanego głównie w Japonii cyklu cRPG ujawnili, że pracują już nad zachodnią wersją trzeciej, ostatniej odsłony swej trylogii, wchodzącej w skład sagi G.U. Redemption, bo taki podtytuł nosić będzie nadchodząca pozycja, znajdzie się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku.

.hack//G.U. Vol. 2//Reminisce zadebiutuje poza Japonią już za kilka miesięcy
.hack//G.U. Vol. 2//Reminisce zadebiutuje poza Japonią już za kilka miesięcy

wiadomość31 stycznia 2007

Poruszająca cybernetyczne wątki dalekowschodnia seria gier fabularnych, zatytułowana .hack, doczeka się w bieżącym roku kolejnej odsłony. Koncern Namco Bandai umieścił bowiem w swoim zachodnim planie wydawniczym pozycję, nazwaną .hack//G.U. Vol. 2//Reminisce i przeznaczoną dla stacjonarnej konsoli PlayStation 2.

Koniec symulowania MMOcRPG w serii .hack//, gdyż czas na tryb online!

wiadomość2 lipca 2005

Masowe gry internetowe pokroju World of Warcraft oraz EverQuest II pozostają jeszcze domeną PeCetów, chociaż posiadacze PlayStation 2 mogą podobnie bawić się np. dzięki jedenastej części sagi Final Fantasy. Istnieje także specjalna seria programów dla wspomnianej konsoli marki Sony, symulujących środowisko, znane z gatunku MMOcRPG. Cykl ten wkroczy jednak wkrótce również w wymiar online.