Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPS2NDS
Okładka Godzilla: Unleashed (Wii)

Godzilla: Unleashed

Godzilla: Unleashed to kolejna bijatyka, inspirowana licznymi japońskimi produkcjami kinematograficznymi z tytułowym potworem w roli głównej. Developerzy przedstawili Godzillę w nietypowej roli obrońcy ludzkości.

Akcji | filmy

Godzilla: Unleashed to kolejna bijatyka, inspirowana licznymi japońskimi produkcjami kinematograficznymi z tytułowym potworem w roli głównej. Developerzy przedstawili Godzillę w nietypowej roli obrońcy ludzkości. Gigantyczny jaszczur staje w szranki z podobnymi do siebie kreaturami, pragnącymi przejąć kontrolę nad Ziemią.

Nieliniowy przebieg akcji nie wymaga podporządkowania się scenariuszowi oraz zachęca do podjęcia się danego zadania po raz wtóry. Gracz sam decyduje o kolejności następowania konkretnych walk – przemierzając ulice wirtualnych miast napotyka na co rusz to innych przeciwników. Nie zapomniano również o miłośnikach trybu multiplayer. Producenci pozwolili na wspólne potyczki nawet czterech osób jednocześnie. Aby zróżnicować zabawę zaimplementowano szesnaście kreacji potworów, zarówno tych klasycznych, jak i nowych, stworzonych na potrzeby gry. Każdy z owych wizerunków został przygotowany przez japońskie studio filmowe Toho.

Najciekawszym elementem niniejszej pozycji jest osiem interaktywnych wirtualnych środowisk. Zurbanizowane trójwymiarowe otoczenie podlega całkowitej destrukcji, dając użytkownikowi szansę na przewracanie wieżowców czy rzucanie samochodami. Niemalże każde kopnięcie, machnięcie ogonem, czy drapnięcie pazurem niesie ze sobą zniszczenie. W czasie bijatyk pamiętać też trzeba o zbieraniu power-upów, dodatkowo wzmacniających posiadane zdolności, jak chociażby zianie ogniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena gry 8 / 10 na podstawie 94 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 4,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Godzilla: Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Godzilla: Unleashed

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Godzilla: Unleashed - przed premierą

Przed premierą 16 kwietnia 2007, 14:08

Godzilla jest najpopularniejszym potworem znanym japońskiej kinematografii, ale na pewno nie jedynym. W ciągu wielu lat kariery napotkała na swej drodze dziesiątki najróżniejszych kreatur – od mutantów, przez cyborgi, po swoje własne klony czy stwory przybywające z przyszłości. Wszystkie te gigantyczne poczwary, występujące zresztą nie tylko w filmach z Godzillą, nazywane są w Japonii „kaiju”. Trójgłowy smok, wielki chrząszcz z przyrośniętymi wiertłami, potwór powstały z odpadów przemysłowych – to dopiero początek listy kumpli i wrogów naszej dzielnej, radioaktywnej jaszczurki. W wydanym w Kraju Kwitnącej Wiśni filmie „Kamen Rider Super-1” pojawiły się nawet olbrzymie monstra w postaci żyjących parasolek czy opakowań po popcornie.

Wii
PS2
NDS