Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2007, 12:44

autor: Misiek

Godzilla Unleashed debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Koncern Atari Inc. ogłosił wczoraj, że najnowszy tytuł z popularnym, wielkim potworem w roli głównej – Godzilla Unlreashed – trafił do amerykańskich sklepów w wersji na PlayStation 2 oraz DS-a. Jest to o tyle ważna pozycja dla wydawcy, że (jak powszechnie wiadomo) boryka się on z dużymi problemami finansowymi.

Koncern Atari Inc. ogłosił wczoraj, że najnowszy tytuł z popularnym, wielkim potworem w roli głównej – Godzilla Unleashed – trafił do amerykańskich sklepów w wersji na PlayStation 2 oraz DS-a. Jest to o tyle ważna pozycja dla wydawcy, że (jak powszechnie wiadomo) boryka się on z dużymi problemami finansowymi.

Jak donosiliśmy Wam wczoraj, raport finansowy firmy za drugi kwartał roku fiskalnego wykazał 7,7 miliona dolarów netto strat, a Infogrames (spółka, która dotychczas pokrywała część poniesionych strat) staje się niechętna do współpracy. Gdzie więc szukać pieniędzy, jeśli nie w gorących, licencjonowanych tytułach? Godzilla to brand doskonale znany na całym świecie, więc Atari z pewnością bardzo na tę markę liczy.

Godzilla Unleashed debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Godzilla: Unleashed to kolejna bijatyka, w której twórcy w nietypowej roli obrońcy ludzkości osadzili gigantycznego jaszczura – tytułową Godzillę. Staje on do walki z podobnymi do siebie kreaturami, pragnącymi przejąć kontrolę nad Ziemią. Gra ma zaoferować 9 lokacji, otoczenie podatne na zniszczenia, nieliniową fabułę oraz tryb multiplayer dla czterech graczy. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tej produkcji, zapraszamy do naszej encyklopedii.

Godzilla Unleashed w wersji na PlayStation 2 oraz DS-a ukaże się na półkach sklepowych Starego Kontynentu 30 listopada. Planowane są jeszcze wersja dla Wii, która ma póki co ustaloną tylko datę amerykańskiej premiery (5 grudnia) oraz odpowiednik na PSP (w tym przypadku nie znamy dokładnej daty wydania w żadnym z terytoriów).

Godzilla Unleashed debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Godzilla: Unleashed

Godzilla: Unleashed