Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2GCN
Okładka Dragon Ball Z: Budokai (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai

Efektowna bijatyka, stworzona przez firmę Bandai w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze wcielają się w rolę znanych z serii bohaterów – wśród 23 dostępnych postaci pojawiają się Goku, Vegeta, Piccolo oraz Trunks.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball

Okładka Dragon Ball Z: Budokai (PS2)

data premiery gry:

14lis2003

GCN PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai to pierwsza odsłona serii bijatyk, w której walczymy popularnymi bohaterami z mangi oraz anime „Dragon Ball Z”. W grze oddano do wyboru 23 postacie znane z uniwersum „Smoczych Kul”, włączając w to między innymi Son Goku, Gohana, Vegetę, Piccolo czy Trunksa. Każdy z herosów posiada dość podobny zestaw ciosów mających zastosowanie w walce wręcz oraz swoje własne, indywidualne ataki energetyczne w stylu Kamehameha, Garlic Gun czy Masenko.

Ciekawie prezentuje się tryb Story Mode, gdzie osoby zasiadające przez ekranem telewizora rozgrywają pojedynki w kolejności znanej z animowanej serii czy komiksu - na początku walczymy w obronie Ziemi, później przenosimy się na Namek i rywalizujemy z okrutnym Friezerem, by ostatecznie wrócić na niebieską planetę oraz stoczyć bój z Cellem. Oprócz wspomnianej opcji, gracze mają możliwość wybrania następujących trybów zmagań: 1 vs 1 (standardowy pojedynek), Turniej (przegrywający daną walkę odpada z dalszej rywalizacji, za pieniądze zdobyte za zwycięstwa modyfikujemy bohaterów, dodajemy im nowe ciosy, odkrywamy ukryte postacie, etc.) bądź też Trening (doskonalenie techniki walki). W tle starć, fani DBZ bez problemu rozpoznają miejsca znane ze świata wykreowanego przez Akirę Toriyamę, włączając w to chociażby świątynię Kamiego, arenę turniejową czy komnatę czasu - w sumie dziewięć różnych miejscówek. Sterowanie nie przysparza większych trudności, dlatego także i młodsi posiadacze konsoli powinni być zadowoleni z rozgrywki.

Oprawa wizualna w Dragon Ball Z: Budokai oparta została na trójwymiarowym silniku graficznym, zaś aby skutecznie oddać kreskówkowy klimat serii, w opisywanej produkcji wykorzystano technikę cell-shading. Z kolei efekty muzyczne przywodzą na myśl telewizyjny serial - możemy usłyszeć charakterystyczne, rytmiczne kompozycje, jak również znane kwestie bohaterów - swoich głosów użyczyli aktorzy grający w amerykańskiej wersji anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 463 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Budokai

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie

wiadomość25 sierpnia 2006

Kolejna gra umożliwiająca nam spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów i seriali telewizyjnych, pojawi się w sprzedaży nieco później niż oczekiwano. Mowa o Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Nintendo Wii, która – według pierwszych doniesień – mogła być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.

Super Dragon Ball Z w „złocie”
Super Dragon Ball Z w „złocie”

wiadomość30 czerwca 2006

Atari poinformowało, że zakończono prace nad nową grą opartą na kultowym serialu anime. Przygotowywana przez świeżo założone studio Crafts & Meister bijatyka, Super Dragon Ball Z ukaże się wyłącznie na PlayStation 2 i trafi na Stary Kontynent już w lipcu.

Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!
Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!

wiadomość21 kwietnia 2006

Według informacji podanych przez japoński magazyn V-Jump, trwają intensywne prace nad kontynuacją Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi. Gra miałyby pojawić się jeszcze w tym roku w wersji na Playstation 2 oraz Nintendo Revolution!

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w USA i Europie

wiadomość8 maja 2005

Nie tylko japońscy klienci kupią efektowną grę walki o nazwie Dragon Ball Z: Sparking!, zapowiedzianą w drugiej połowie ubiegłego miesiąca. Nowe dzieło firmy Spike, nawiązujące do popularnego serialu animowanego o Super Wojownikach, zostanie bowiem wydane także w Stanach Zjednoczonych i Europie pod tytułem Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi.

GCN
PS2