Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2GCN
Okładka Dragon Ball Z: Budokai (GCN)
OkładkaDragon Ball Z: Budokai (GCN)

Dragon Ball Z: Budokai

Efektowna bijatyka, stworzona przez firmę Bandai w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze wcielają się w rolę znanych z serii bohaterów – wśród 23 dostępnych postaci pojawiają się Goku, Vegeta, Piccolo oraz Trunks.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai Premiera

14lis2003

PS2 GCN

Dragon Ball Z: Budokai to pierwsza odsłona serii bijatyk, w której walczymy popularnymi bohaterami z mangi oraz anime „Dragon Ball Z”. W grze oddano do wyboru 23 postacie znane z uniwersum „Smoczych Kul”, włączając w to między innymi Son Goku, Gohana, Vegetę, Piccolo czy Trunksa. Każdy z herosów posiada dość podobny zestaw ciosów mających zastosowanie w walce wręcz oraz swoje własne, indywidualne ataki energetyczne w stylu Kamehameha, Garlic Gun czy Masenko.

Ciekawie prezentuje się tryb Story Mode, gdzie osoby zasiadające przez ekranem telewizora rozgrywają pojedynki w kolejności znanej z animowanej serii czy komiksu - na początku walczymy w obronie Ziemi, później przenosimy się na Namek i rywalizujemy z okrutnym Friezerem, by ostatecznie wrócić na niebieską planetę oraz stoczyć bój z Cellem. Oprócz wspomnianej opcji, gracze mają możliwość wybrania następujących trybów zmagań: 1 vs 1 (standardowy pojedynek), Turniej (przegrywający daną walkę odpada z dalszej rywalizacji, za pieniądze zdobyte za zwycięstwa modyfikujemy bohaterów, dodajemy im nowe ciosy, odkrywamy ukryte postacie, etc.) bądź też Trening (doskonalenie techniki walki). W tle starć, fani DBZ bez problemu rozpoznają miejsca znane ze świata wykreowanego przez Akirę Toriyamę, włączając w to chociażby świątynię Kamiego, arenę turniejową czy komnatę czasu - w sumie dziewięć różnych miejscówek. Sterowanie nie przysparza większych trudności, dlatego także i młodsi posiadacze konsoli powinni być zadowoleni z rozgrywki.

Oprawa wizualna w Dragon Ball Z: Budokai oparta została na trójwymiarowym silniku graficznym, zaś aby skutecznie oddać kreskówkowy klimat serii, w opisywanej produkcji wykorzystano technikę cell-shading. Z kolei efekty muzyczne przywodzą na myśl telewizyjny serial - możemy usłyszeć charakterystyczne, rytmiczne kompozycje, jak również znane kwestie bohaterów - swoich głosów użyczyli aktorzy grający w amerykańskiej wersji anime.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 464 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dragon Ball Z: Budokai Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GCN
PS2