Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOX
Okładka Apex (XBOX)
OkładkaApex (XBOX)

Racing Evoluzione XBOX

Apex

Innowacyjne i stosunkowo rozbudowane wyścigi samochodowe, w których nie tylko wygrywamy kolejne zawody, ale i zajmujemy się prowadzeniem firmy produkującej sportowe samochody. Grę wyróżnia także szczegółowa oprawa wizualna.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Racing Evoluzione Premiera XBOX

17lutego2003

producent: Milestone wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rozbudowane wyścigi samochodowe, które pod wieloma względami przypominają takie tytuły jak TOCA Race Driver czy Project Gotham Racing. Za produkcję gry Apex odpowiedzialna jest firma Milestone Studios specjalizująca się niejako w produkcjach z tego gatunku (Lamborghini FX, seria Superbike).

Jednym z najbardziej innowacyjnych elementów opisywanej ścigałki jest możliwość poprowadzenia własnej firmy zajmującej się produkcją sportowych samochodów. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki musimy wybrać dla niej nazwę oraz logo a następnie przeznaczyć posiadane fundusze na pierwsze inwestycje. W miarę rozwoju rozgrywki można pozwalać sobie na coraz śmielsze posunięcia. Warto jednocześnie dodać, iż wiele czynności zautomatyzowano, tak aby gracz w dalszym ciągu mógł koncentrować większość swojej uwagi na wygrywaniu kolejnych zawodów a nie kwestiach ekonomicznych.

Podstawowy tryb zabawy to rozbudowana kariera, którą tu nazwano Dream Mode. Ma ona dość nietypowy przebieg, który po części wynika ze wspomnianej wcześniej możliwości prowadzenia własnego interesu. Przykładowo, wygranie kilku prestiżowych zawodów za kierownicą własnoręcznie zbudowanego pojazdu przełoży się na znaczny wzrost jego sprzedaży. W miarę rozwoju zabawy firma stopniowo rozrasta się, pojawiają się też nowsze technologie, dzięki którym można konstruować ciekawsze modele aut. Jeśli zaś chodzi o wyścigi, do wyboru są standardowe typy zawodów, ale i wyzwania na czas czy wyjątkowo prestiżowe imprezy, w których można zdobyć cenne nagrody. Istnieje również opcja rozgrywania wyścigów dla dwóch graczy na podzielonym ekranie (split-screen).

W Apex można zasiąść za kierownicą jednej z 80 maszyn, wśród których nie zabrakło wielu licencjonowanych aut od MG czy Lotusa. Wyścigi rozgrywają się na szczegółowo przygotowanych obiektach, których jest ponad 50. Na uwagę zasługuje również zaawansowana sztuczna inteligencja komputerowych przeciwników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Racing Evoluzione: Odpowiednia dla każdego wieku.

Racing Evoluzione Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica