Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Kya: Dark Lineage (PS2)

Kya: Dark Lineage PS2

Przygodowa gra akcji z widokiem zza pleców głównej bohaterki utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Dziewczyna o imieniu Kya wraz z młodszym braciszkiem Frankiem przenosi się do krainy zamieszkiwanej przez przyjazne zwierzątka zwane Nativs.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Kya: Dark Lineage (PS2)

producent: Eden Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

14listopada2003

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kya: Dark Lineage to klasyczna przygodowa gra akcji 3D polegająca na pokonywaniu trudno dostępnych platform, unikaniu wszechobecnych zagrożeń w postaci kolców, wąskich krawędzi itp. oraz eliminowaniu napotkanych przeciwników. Akcja produkcji studia Eden Games rozpoczyna się w znanym nam świecie. Kya oraz jej młodszy brat Frank przebywają sami w domu. W pewnym momencie chłopczyk znika jej z pola widzenia i odnajduje się w nieznanej części piwnicy. Po ułożeniu tajemniczej łamigłówki oboje przenoszą się do alternatywnego świata zamieszkanego przez sympatyczne zwierzątka Nativs. Niestety rodzeństwo rozdziela się i Kya jest zmuszona odnaleźć swojego brata. Na początku zabawy odnajdujemy wioskę zamieszkiwaną przez te istoty i dowiadujemy się o ciągłym zagrożeniu czyhającym ze strony wilkołaków zwanych w zależności od wersji gry Wolfenami lub Wolfunami. Bohaterka postanawia nie tylko odszukać chłopca, ale także wyzwolić porwane Nativs.

Podczas pokonywania kolejnych etapów dużą rolę odgrywa powietrze. Często musimy zmagać się z podmuchami wiatru lub skakać z ogromnej wysokości. Sterując główną bohaterką staramy się uniknąć wystających elementów otoczenia i bezpiecznie wylądować na ogromnej roślinie. W przypadku niepowodzenia powtarzamy całą sekwencję. Na każdym kroku stykamy się z urozmaiconymi łamigłówkami wymagającymi nierzadko sporej spostrzegawczości. Po zbliżeniu się do wrogiego Wolfuna rozpoczyna się walka wręcz. Twórcy przygotowali stosunkowo bogaty wachlarz ataków, z miotaniem przeciwnikami po chwyceniu ich za ogon włącznie.

Wraz z postępami w grze zbieramy tzw. nooties. W zamian za nie kupujemy przedmioty pozwalające na rozwiązanie niektórych zadań czy też poprawiające cechy głównej bohaterki. Na przykład wymieniając magiczne bransoletki na lepsze, ataki wyprowadzane w trakcie walki wręcz stają się skuteczniejsze. Możemy także nauczyć się wspinać po śliskich powierzchniach czy dojeżdżać ogromne jaszczurki.

Gra Kya: Dark Lineage posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną o bogatej kolorystyce. Całość utrzymana jest w klimacie kreskówki i nie odbiega w większym stopniu od innych produkcji z tego gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Kya: Dark Lineage

12+