Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka Driver 2 Advance (GBA)

Driver 2 Advance GBA

Kieszonkowa edycja jednej z najbardziej cenionych ścigałek z konsoli PlayStation. Wcielamy się w postać Tannera i przystępujemy do szeregu misji, wykorzystując przy tym wiele różnych pojazdów.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Driver 2 Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

4października2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych konsolowych zręcznościówek. Seria ta zapoczątkowana została w 1999 roku, tytułem wydanym na pierwszą generację konsoli PlayStation. Bardzo szybko powstała pełnoprawna kontynuacja, która zawędrowała na tę samą platformę. Druga część Drivera doczekała się jednak omawianej konwersji, przeznaczonej na przenośną konsolkę firmy Nintendo. Mamy tu do czynienia z bardzo okrojonym produktem, aczkolwiek wszystkie najważniejsze elementy gry przeniesiono w bardzo zbliżonej postaci. Za przygotowanie konwersji odpowiedzialna jest firma Sennari Interactive, która wyprodukowała także kilka gier z serii Powerpuff Girls.

Podstawowe założenia fabuły pozostały oczywiście w niezmienionej postaci. W dalszym ciągu wcielamy się w postać pracującego pod przykrywką policjanta o nazwisku Tanner. Możemy także liczyć na pomoc ze strony Tobiasa Jonesa, z którym główny bohater ściśle współpracuje. Podstawowy tryb gry składa się z trzydziestu rozbudowanych misji, które zostały zbudowane na zasadzie kampanii. Wszystkie etapy zostały ze sobą powiązane w logiczny sposób. W miarę rozwoju zabawy zasiadamy za kierownicą różnorakich pojazdów. Nie poruszamy się natomiast o własnych siłach. Kolejne misje są bardzo zróżnicowane. Musimy na przykład śledzić wybrany pojazd, dopaść uciekającego złoczyńcę, uciec przed oddziałami policji, czy też dotrzeć w wybrane miejsce, mieszcząc się jednocześnie w wyznaczonym limicie czasowym. Podobnie jak w pierwowzorze, poziom trudności niektórych etapów został ustalony na bardzo wysokim poziomie. Gra premiuje bezbłędnie wykonywanie kolejnych manewrów, a także dobre poznanie trasy przejazdu. Pomiędzy etapami możemy z kolei przeczytać wyświetlane przez grę informacje tekstowe, tak aby dowiedzieć się więcej na temat aktualnych postępów.

Model jazdy nie jest zbyt skomplikowany, aczkolwiek gracz musi się przyzwyczaić do specyficznych zachowań niektórych pojazdów. Istotną rolę odgrywa widoczny na ekranie pasek energii. Sterowany pojazd może podlegać kolejnym uszkodzeniem, co w znaczący sposób wpływa na jego osiągi. Gracz musi także uważać na mijane po drodze auta cywilne i inne duże obiekty, jak chociażby lampy. W przeciwieństwie do wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation, w której mogliśmy zwiedzić cztery metropolie, tym razem działania prowadzimy w dwóch różnych miastach (Chicago i Rio de Janeiro). Warto jednak dodać, iż mapy są wyjątkowo duże. Gracz może się na dodatek dowolnie po nich przemieszczać.

Oprócz głównego trybu możemy także przystępować do kilku dodatkowych minigier, opierających się między innymi na organizowaniu pościgów z udziałem policji. Wizualnie gra prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Otoczenie jest w pełni trójwymiarowe i przy tym dość złożone. Bardzo dobrze wykonano także modele poszczególnych pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Driver 2 Advance

12+

Wymagania sprzętowe Driver 2 Advance

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Zwolnienia u twórców Driver: San Francisco
Zwolnienia u twórców Driver: San Francisco

wiadomość30 listopada 2010

Okazuje się, że wiadomość o opóźnieniu premiery Driver: San Francisco ma swój dalszy ciąg. Otóż jak donosi serwis Develop, producenta gry – studio Ubisoft Reflections – może w niedługim czasie opuścić kilkunastu pracowników. Koncern Ubisoft, wydawca nowego Drivera, zdążył już potwierdzić te informacje.

Stary znajomy bohaterem nowego Drivera
Stary znajomy bohaterem nowego Drivera

wiadomość8 czerwca 2010

Koncern Ubisoft poinformował o uruchomieniu strony internetowej zwiastującej ujawnienie światu nowej części serii Driver. Na jej łamach opublikowany został pierwszy zwiastun produkcji. Zgodnie z oczekiwaniami jest on źródłem kilku ciekawych informacji na temat kontynuacji marki.

Driver: San Francisco i Assassin's Creed: Brotherhood tytułami nowych odslon znanych serii?
Driver: San Francisco i Assassin's Creed: Brotherhood tytułami nowych odslon znanych serii?

wiadomość23 kwietnia 2010

Nowa odsłona cyklu Driver, zapowiedziana przez Ubisoft w styczniu bieżącego roku, to tak naprawdę jedna niewiadoma. Nic więc dziwnego, że na wagę złota jest każda, nawet najmniejsza wzmianka na jej temat. Takową właśnie „rewelacją” podzielił się ze światem serwis superannuation, który dotarł do wskazówek na temat miasta, w którym najprawdopodobniej będzie się toczyć akcja gry.

Nadchodzi nowy Driver

wiadomość19 czerwca 2008

BBC nakręciło niedawno program o tym, jak się robi gry komputerowe. W tym celu odwiedziło jedno ze studiów Ubisoftu, które (zgodnie z treścią materiału) pracuje nad nową odsłoną Drivera.

Driver 5 w marcu?

wiadomość15 października 2007

Po premierze pecetowej wersji gry Driver: Parallel Lines nie pojawiały się żadne informacje na temat kontynuacji serii. Fani wiedzieli jedynie, że trwały przymiarki do stworzenia odsłony przeznaczonej na konsole nowej generacji. Brak informacji na ten temat mógł świadczyć o tym, że zarzucono projekt, jak się jednak okazało, może być inaczej.