Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAPS2
Okładka Smuggler's Run (GBA)

Smuggler's Run

Wcielamy się w postać tytułowego przemytnika i zajmujemy transportem nielegalnych towarów. Do wyboru kilkadziesiąt zróżnicowanych pojazdów. Gra posiada rozbudowany singleplayer oraz równie ciekawy multiplayer (dla 2 osób).

Akcji | samochodowe

Okładka Smuggler's Run (GBA)

producent: Rebellion

wydawca: DSI Games

data premiery gry:

25paź2000

PS2

25wrz2002

GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smuggler’s Run to jedna z pierwszych gier akcji wydanych na konsolę PlayStation 2. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Rockstar San Diego, znane w głównej mierze dzięki serii ścigałek Midnight Club oraz kowbojskiej strzelance Red Dead Revolver. Smuggler’s Run ukazał się wyłącznie na sprzęcie firmy Sony.

Opisywana pozycja pod wieloma względami przypomina kultową serię Driver, kluczowy punkt programu stanowią bowiem wyjątkowo dynamiczne pościgi. Podstawowa różnica polega na tym, iż akcja Smuggler’s Run nie została osadzona na terenach zurbanizowanych, w trakcie zabawy przemieszczamy się po wyludnionych obszarach. Wątek fabularny w trakcie właściwej rozgrywki zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Gracz wciela się w postać tytułowego przemytnika, działającego na granicy Stanów Zjednoczonych.

Do wykonania jest seria coraz trudniejszych misji. Gracz w głównej mierze zajmuje się transportem nielegalnych dóbr. Podstawowe utrudnienie stanowią oczywiście obecne na planszy służby porządkowe, w dalszej części zabawy do akcji wkraczają ponadto oddziały specjalne (między innymi agenci CIA). Gracz musi również uważać na innych przemytników, którzy mogą próbować zaatakować go w celu odbicia przewożonego towaru. Co ciekawe, w trybie singleplayer pojawia się możliwość dowodzenia trzema innymi przemytnikami, tak aby wspólnymi siłami skutecznie przewieźć większe partie towarów.

Do wyboru jest kilkanaście zróżnicowanych maszyn – SUVy, pick-upy, klasyczne jeepy, pojazdy militarne, czy też auta typu buggy. Każdy z wehikułów cechuje się specyficznymi parametrami – przyczepnością, przyśpieszeniem, czy też wytrzymałością na ataki ze strony innych osób. Co ciekawe, gracz nie może całkowicie zniszczyć dosiadanej maszyny. W przypadku poważniejszych stłuczek pojazd może się jednak na kilka sekund zatrzymać. Smuggler’s Run posiada również dość rozbudowany multiplayer (dla dwóch osób). Gracze mogą wzajemnie się zwalczać, bądź też działać w trybie kooperacji.

Oprawa wizualna gry prezentuje dość przeciętny poziom. Na uwagę zasługują ogromne plansze, na których rozgrywane są kolejne pojedynki. Misje toczą się w trzech typach krajobrazów, między innymi na wyjątkowo wymagających terenach górzystych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Smuggler's Run

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Smuggler's Run

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GBA