Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBAPS2XBOX
Okładka Corvette (PC)
OkładkaCorvette (PC)

Corvette

Niezbyt skomplikowane wyścigi, w których zasiadamy za kierownicą jednego z tytułowych modeli Chevroleta. W miarę postępów w karierze odblokowywane są nowe modele pojazdów, gracz może również liczyć na inne ciekawe bonusy.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Corvette Premiera

15wrz2003

PC

11lis2003

GBA

18gru2003

XBOX

9mar2004

PS2

producent: Steel Monkeys wydawca: TDK Mediactive

Gra wyścigowa z oficjalną licencją firmy Chevrolet, która pozwala na przetestowanie tytułowego modelu Corvette z dowolnej epoki. Do dyspozycji gracza oddano kilkadziesiąt pojazdów, może on zasiąść za kierownicą wozu reprezentującego wybrany przez siebie rocznik. Najstarsze modele skonstruowano w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, najnowsze pochodzą natomiast z 2003 roku.

Autorzy Corvette przygotowali wiele zróżnicowanych trybów. Arcade Mode to tryb zręcznościowy. Gracz wybiera poziom trudności, epokę i trasę (wybór samochodu jest zablokowany). Quick Race to szybki wyścig. Wszystkie ustawienie są losowane dzięki czemu gracz bez zbędnych formalności może od razu przejść do właściwej zabawy. Esencją gry jest Career Mode, czyli kariera. Podobnie jak wiele innych trybów, podzielono ją na pięć epok, które niejako reprezentują kolejne generacje modelu Corvette. Każda epoka składa się z serii wyścigów. Aby móc awansować dalej gracz będzie musiał znaleźć się w czołówce. W nagrodę za swe poczynania zdobywa punkty, za które automatycznie zakupywane są nowe części (koła, elementy silnika, amortyzatory itd.). Pod koniec każdej epoki musi stanąć do pojedynku jeden na jednego. Podstawowa różnica polega na tym, iż w przeciwieństwie do poprzednich wyścigów jest zrzucany na tereny zurbanizowane. Musi więc uważać na pojazdy cywilne oraz policję, która dysponuje zbliżonymi technicznie pojazdami. W nagrodę za zaliczenie każdej epoki odblokowywane są nowe filmiki. W większości przypadków ukazują one zdobyte już pojazdy. Special Modes składa się z serii dodatkowych wyścigów. Aby móc wziąć w nich udział należy odnotowywać postępy w karierze. A są to: Hot Lap Challenge (szaleńczy wyścig z czasem), Custom Vette Challenge (możliwość ścigania się prototypowymi modelami Chevroleta), Circuit Endurance, Route 66 Checkpoint (możliwość przejechania się odcinkiem kultowej amerykańskiej autostrady) oraz Mother Road Endurance. Kolejny tryb to Multiplayer. Co ciekawe, zaimplementowano opcję split-screen, czyli pojedynków na podzielonym ekranie. Oprócz tego można zabawić się w sieci lokalnej. Ostatnie dwie opcje to View Trophies oraz View Movies. Pozwalają one na powtórne obejrzenie zdobytych już wcześniej trofeów i filmików.

Model jazdy jest mocno uproszczony. Zabrakło jakichkolwiek uszkodzeń, kolejne zderzenia nie mają żadnego wpływu na prowadzony pojazd. Sporym atutem gry jest natomiast duża różnorodność zdobywanych aut. Gracz może zasiąść za kierownicą wielu kultowych modeli. Szczególną frajdę sprawiają modele studyjne, wśród których nie zabrakło Corvette Grandsport czy SS Sebring Racera. Producenci przygotowali również kilkadziesiąt zróżnicowanych tras. Z ciekawszych warto wymienić lotnisko, ogromny plac budowy, nadmorski kurort czy autostradę. Minusem jest natomiast brak możliwości tuningu. Gracz może jedynie zmienić kolor nadwozia (a nawet nałożyć kilka warstw na siebie).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Corvette

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Corvette Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU AMD/Intel 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
  • około 560MB na hdd
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
PC
PS2
XBOX
GBA