Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Centipede/Millipede (X360)

Centipede/Millipede X360

Centipede/Millipede to dwie pozycje o charakterze zręcznościowym, które po raz pierwszy zostały przygotowane odpowiednio w 1980 i 1983 r. z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Centipede/Millipede (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

2maja2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Centipede/Millipede to dwie pozycje o charakterze zręcznościowym, które po raz pierwszy zostały przygotowane odpowiednio w 1980 i 1983 r. z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Po prawie trzydziestu latach od pierwszej odsłony niniejszych gier postanowiono udostępnić je posiadaczom konsoli Xbox 360. Owe tytuły mieszczą się w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

W obu przypadkach zabawa w głównej mierze opiera się na eliminowaniu przeciwników w postaci skolopendry, stonogi i innych robaków, wśród których znajdują się pająki, pchły, komary i mrówki nieustannie czyhające na życie gracza. Starcia z nimi rozlokowano na planszy gęsto wypełnionej grzybkami, zatrzymującymi pociski użytkownika i wpływającymi na proces przemieszczania się jego wrogów, stale kierujących się ku dołowi. Na stawienie czoła nieprzyjaciołom przeznaczono trzy życia, aczkolwiek ciągłe podwyższanie wyniku punktowego pozwala na zdobywanie bonusów.

Developerzy pozwolili na zamieszczenie uzyskanych rezultatów punktowych w globalnym rankingu. W zajęciu wyższej lokaty pomocą służy dwanaście zaimplementowanych wyzwań. Co więcej, autorzy zaproponowali omawiane gry w dwóch wersjach oprawy audiowizualnej. Potyczki z robalami mogą odbywać się w klasycznej grafice z lat osiemdziesiątych XX w. przy dźwiękach dobrze znanych motywów muzycznych. Ma się także sposobność wyboru unowocześnionej wersji, zawierającej przestrzenne modele przeciwników i przeszkód, nie występujące wcześniej tła oraz udoskonalone efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Centipede/Millipede

Klasyfikacja PEGI Centipede/Millipede

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Centipede/Millipede

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live