Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Harley Davidson: Wheels of Freedom (PC)
OkładkaHarley Davidson: Wheels of Freedom (PC)

Harley Davidson: Wheels of Freedom PC

Harley Davidson: Wheels of Freedom to niskobudżetowa ścigałka autorstwa Canopy Games. Firma ta opracowała również takie gry jak WWII: Desert Rats, czy I Was an Atomic Mutant!

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harley Davidson: Wheels of Freedom Premiera PC

13listopada2000

producent: Canopy Games wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harley Davidson: Wheels of Freedom

Ride to Hell: Retribution

Breakneck

Road Rash

Harley Davidson: Wheels of Freedom to kolejna niskobudżetowa ścigałka autorstwa Canopy Games. Firma ta opracowała również takie gry jak WWII: Desert Rats, czy I Was an Atomic Mutant! Tym razem mamy jednak do czynienia z niezbyt skomplikowaną grą wyścigową, pod wieloma względami przypominającą serię American Chopper.

Jak można się łatwo domyślić, kluczowy punkt programu stanowi możliwość przetestowania wybranych modeli tytułowej firmy, uznawanej przez wiele osób za jednego z najbardziej prestiżowych producentów motocykli na świecie. Do naszej dyspozycji oddano pięć różnych maszyn. Są to: Fat Boy, Dyna Wide Glide, Sportster Custom, Night Train oraz Softail Deuce. Poszczególne motocykle różnią się oczywiście pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami. Gracz nie może niestety dokonywać w nich żadnych zmian. Jedyna dostępna opcja dotyczy wyboru lakieru.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z kilkunastu zawodów, które musimy zaliczać w ściśle ustalonej kolejności. Warto w tym miejscu dodać, iż wyścigi są stosunkowo długie. Ponadto większość z nich rozgrywa się na szerokich autostradach. Gracz nie może jednak zbaczać z wyznaczonej przez autorów drogi, gdyż właściwa trasa otoczona jest niewidocznymi ścianami. W rezultacie należy się skupić wyłącznie na bezbłędnej jeździe. Nie jest to zbyt trudne, gdyż model jazdy jest bardzo zręcznościowy. Oprócz naszej postaci w wyścigach bierze też udział siedmiu innych zawodników. Co ciekawe, podobnie jak chociażby w grze Road Rash można próbować ich spychać. W trakcie zawodów warto także korzystać z opcji nitro, pozwalającej nadrobić stracone sekundy.

Wymienione wyżej wyścigi stanowią najważniejszy element gry, ale nie jedyny. Zdarza się, iż musimy przystępować do zawodów wymagających pokonywania danego odcinka w określonym czasie. Opisywana ścigałka posiada także niezbyt rozbudowany multiplayer. Wizualnie Harley Davidson: Wheels of Freedom prezentuje się dość przeciętnie - ładnie wykonano motocykle, lecz otoczenie wygląda bardzo ubogo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Harley Davidson: Wheels of Freedom: Odpowiednia dla każdego wieku.

Harley Davidson: Wheels of Freedom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 266 MHz
  • 64 MB RAM
  • 8 MB akcelerator 3D
  • Windows 95/98/ME
  • 200 MB na HDD