Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCNGBAXBOX
Okładka Mission: Impossible - Operation Surma (PS2)

Mission: Impossible - Operation Surma

Gra akcji utrzymana w klimatach stealth. Oznacza to, iż główny bohater powinien pozostawać w ukryciu. Gra nawiązuje do słynnych kinowych produkcji. Jako Ethan Hunt wykonujemy serię niebezpiecznych misji na terenie wroga.

Akcji | TPP

Okładka Mission: Impossible - Operation Surma (PS2)

data premiery gry:

2gru2003

XBOX GBA

5gru2003

PS2

23mar2004

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mission: Impossible: Operation Surma to gra akcji opracowana przez studio Paradigm Entertainment, znane chociażby z takich tytułów jak Terminator 3: The Redemption czy SpyHunter. Gra ukazała się na wszystkie konsole nowej generacji, przygotowano również wersję na kieszonkowego Gameboy’a Advance.

Omawiana produkcja w znacznym stopniu nawiązuje do słynnych filmów z Tomem Cruise w roli głównej. Operation Surma nie powiela jednak motywów zaprezentowanych w kinowych produkcjach. Gracz wciela się w postać Ethana Hunt, superagenta wyposażonego w najnowsze zdobycze techniki. Hunt w trakcie zabawy może liczyć na pomoc znanego fanom wspomnianych filmów osobnika o imieniu Luther, eksperta od spraw komputerowych. W grze pojawiają się także inne znane postaci, jak chociażby Billy Baird. Fabuła wypełniona jest oczywiście obowiązkowymi zwrotami akcji, w trakcie zabawy główny wątek nie odgrywa jednak istotnej roli.

Właściwa rozgrywka osadzona została na zasadach stealth. Oznacza to, iż główny bohater musi pozostawać w ukryciu. Ujawnienie swojej pozycji w większości misji równoznaczne jest z zawaleniem całego zadania. Operation Surma pod wieloma względami przypomina kultową serię Splinter Cell. Przemawia za tym między innymi sposób ukazania głównego bohatera, jest on bowiem obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Hunt przez znaczną część zabawy porusza się w cieniu. Autorzy gry zadbali o odpowiednio rozbudowany wachlarz zachowań („przyklejanie się” do ścian, wychylanie zza rogów itp.).

Ethan wykorzystuje oczywiście bogaty arsenał gadżetów, którymi został obdarzony. Główny bohater używa różnego typu skanerów czy urządzeń maskujących. W miarę rozwoju rozgrywki odblokowywane są nowe przedmioty. Co ciekawe, Hunt może wdawać się w pojedyncze walki, dysponuje bowiem szerokiem wachlarzem ciosów.

Oprawa wizualna gry ukazana została w pełnym trójwymiarze. Istotną rolę odgrywa widoczna na ekranie minimapa, dzięki której można między innymi zlokalizować patrolujących teren wartowników. Oprawa wizualna wszystkich trzech wersji Operation Surma prezentuje zbliżony poziom. Gra nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Mission: Impossible - Operation Surma

Klasyfikacja PEGI Mission: Impossible - Operation Surma

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mission: Impossible - Operation Surma

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Poważne redukcje w szeregach koncernu THQ

wiadomość4 listopada 2008

Zapowiedzi koncernu THQ z początku tego roku okazały się nie być słowami rzuconymi na wiatr. Rozmach cięć, jakim poddane zostały wewnętrzne studia firmy – w tym wspomniane w styczniu Paradigm Entertainment oraz Juice Games – okazał się być jednak większy niż mogliśmy się spodziewać. Zamknięcia bądź też liczne zwolnienia dotyczą w sumie sześciu deweloperów.

PS2
GCN
XBOX
GBA