Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Looney Tunes Space Race (PS2)

Looney Tunes Space Race PS2

Zwariowana gra, w której możemy wcielić się w jedną ze słynnych kreskówkowych postaci (m.in. Królika Bugsa, czy Kaczora Duffy'ego), a następnie wziąć udział w wyścigach rozgrywanych na ciekawie przygotowanych trasach.

Wyścigi | filmy animowane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Looney Tunes Space Race (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

8lutego2002

Looney Tunes Space Race to dość zwariowana ścigałka, stworzona w głównej mierze z myślą o młodszych użytkownikach konsol. W trakcie zabawy mamy okazję wcielić się w jedną z postaci pojawiających się w tytułowych kreskówkach, a następnie wziąć udział w serii niezbyt skomplikowanych wyścigów. Za wydanie omawianego produktu odpowiedzialny jest koncern Atari. Space Race początkowo ukazał się na Dreamcasta (2000 rok), dopiero po dwóch latach zdecydowano się na przygotowanie opisywanej konwersji. Edycja przeznaczona na PS2 oferuje między innymi nieznacznie ulepszoną grafikę, czy też nieznane do tej pory trasy. Właściwą część rozgrywki pozostawiono jednak bez większych zmian.

Jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji jest oczywiście obecność najsłynniejszych bohaterów uniwersum Looney Tunes – Królika Bugsa, Kaczora Duffy’ego, czy Kota Sylwestra. Jednocześnie zadbano o oryginalne głosy dla każdej z tych postaci. Wspomniane osobistości dosiadają futurystycznych maszyn. Poszczególne wehikuły w nieznaczny sposób się pomiędzy sobą różnią, aczkolwiek w trakcie właściwej rozgrywki zmiany są stosunkowo niewielkie. Cała zabawa sprowadza się bowiem do bezbłędnego pokonywania kolejnych fragmentów trasy. Poszczególne wyścigi rozgrywane są na dość rozbudowanych i jednocześnie wystarczająco zróżnicowanych torach. Warto jednocześnie dodać, iż gracz może korzystać z mniej lub bardziej oczywistych skrótów.

W grze nie zabrakło wielu ciekawych obiektów, które można podnieść, a następnie wykorzystać w celu zatrzymania lub spowolnienia wybranych przeciwników. W zależności od rodzaju zdobytego przedmiotu może to być spadający na innych zawodników ogromny sejf, czy też potężna błyskawica, dzięki której odrzuci się dany pojazd na sporą odległość. W miarę rozwoju rozgrywki pojawiają się nieznane wcześniej typy bonusów, z których można zacząć regularnie korzystać. Warto jednocześnie odnotować, iż obiekty te mogą zostać użyte przez innych zawodników. Większości ich ataków można jednak uniknąć.

Looney Tunes Space Race zawiera dość rozbudowany multiplayer dla czterech osób. Oprawa wizualna prezentuje niski poziom wykonania. W szczególności tyczy się to przeniesionych w niezmienionej formie tekstur, czy też nienajlepiej animowanych postaci. Na uwagę zasługują natomiast wesołe melodie, których można posłuchać w trakcie jazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Looney Tunes Space Race

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Looney Tunes Space Race

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Multi-Tap, karta pamięci