Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Moto Racer 3 (PC)

Moto Racer 3 PC

Moto Racer 3: World Tour to następca znanej gry traktującej o wyścigach motocyklowych - Moto Racer 2 pozwalający wszystkim miłośnikom sportowych motorów na ściganie się nimi w wielu wymagających rajdach.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Moto Racer 3 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2001

5lutego2002

pudełko PL

Nowa edycja znanej serii traktującej o wyścigach motocyklowych – Moto Racer. Pozwala ona wszystkim miłośnikom sportowych motocykli różnych kategorii, zarówno motocrossowych jak i wyścigowych, na ściganie się w wielu prestiżowych zawodach, na piętnastu różnorodnych trasach, każda o odmiennej charakterystyce, wymagająca innego stylu jazdy. Gracze mogą wybrać na jakim motocyklu, z ponad 40 dostępnych, będą się ścigać oraz do jakiego z ośmiu zespołów będą należeć. Jako gracz możemy również zdecydować w jakich dyscyplinach będziemy brali udział: Racing, Motocross, Supercross, Trial, Freestyle oraz Traffic.

  • Zaawansowany model fizyczny jazdy, szczegółowo odwzorowana praca wszystkich podzespołów motocykli, jak: hamulce, silnik, zawieszenie itp.
  • Trójwymiarowy engine graficzny obsługujący efekty: dynamic shadow, shadow-mapping, reflection mapping, multi-texturing.
  • Zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, mgła itp.
  • Możliwość dostosowania poziomu realizmu jazdy do indywidualnych potrzeb gracza.
  • Opcje rozgrywki jedno- i wieloosobowej, do ośmiu graczy równocześnie.
  • Kilka trybów gry, między innymi: Practice, Time Attack oraz Single Race.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 423 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Moto Racer 3

Klasyfikacja PEGI Moto Racer 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Moto Racer 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Moto Racer 3 - recenzja gry
Moto Racer 3 - recenzja gry

Recenzja 29 marca 2002, 10:24

Już we wcześniejszych wersjach Moto Racera mieliśmy do czynienia z względnie rzeczywistym modelem jazdy. Tak jest i tym razem. Chociaż gra nie należy do tych super-realistycznych to z całą pewnością nie znaczy, iż powinniśmy spisać ją na straty. Zresztą większość gier tego typu znalazłaby o wiele mniejsze grono odbiorców gdyby były napisane w ten właśnie sposób. Wyścig jest bardzo szybki i nie ma w nim miejsca na upadki. Oczywiście nie trudno jest wywrócić się, ale zabiera to jedynie parę sekund i znów jesteśmy na trasie. Szkoda jedynie, że motocykle nie odnoszą żadnych obrażeń od strony wizualnej. Scentrowane koło, skrzywiony błotnik czy chociażby brudny kombinezon? Nie tutaj. A przecież czołowe spotkanie z bandą to już nie to samo co poślizg na trawie... W każdym bądź razie cieszy możliwość wyboru pojemności motocykli a także opcja garażu, gdzie zwolennicy dłubania pod maską powinni znaleźć coś dla siebie.