Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2XBOX
Okładka NASCAR Heat 2002 (XBOX)

NASCAR Heat 2002

Kolejna ścigałka umożliwiająca branie udziału w zawodach z cyklu NASCAR. Edycja 2002 posiada pełną licencję tytułowej organizacji. Na uwagę zasługuje również rozbudowany wachlarz trybów rozgrywki.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka NASCAR Heat 2002 (XBOX)

data premiery gry:

18cze2001

PS2

14lis2001

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Heat 2002 to kolejna już odsłona cenionej serii ścigałek. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za sterami wyposażonych w potężne silniki tytułowych bolidów i bierzemy udział w cyklu wyścigów, z czego zdecydowana większość z nich rozgrywa się na torach o owalnym kształcie. Edycja 2002 ukazała się na PS2 oraz Xboxa. Obie wersje prezentują zbliżony poziom wykonania.

Podstawowym atutem gry jest oczywiście pełna licencja organizacji zajmującej się tytułowymi wyścigami bolidów NASCAR, obejmująca między innymi startujące w zawodach zespoły, nazwiska kierowców, czy też najsłynniejsze sportowe obiekty. Wspomniana licencja, jak można się zresztą domyślić, odwzorowuje sezon 2002. Wachlarz dostępnych trybów rozgrywki prezentuje się dość standardowo. Gracz może rozpocząć sesję treningową na wybranym przez siebie torze, bądź też przystąpić do pojedynczego wyścigu. W tym drugim przypadku istnieje oczywiście możliwość ustalenia poziomu trudności, czy wybrania ilości niezbędnych do pokonania okrążeń.

Nieporównywalnie ciekawiej prezentuje się jednak tryb mistrzostw, w którym musimy wziąć udział w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. Każdy start poprzedzony jest oczywiście treningiem oraz sesją kwalifikacyjną. Warto również odnotować, iż gra uwzględnia większość przepisów organizacji NASCAR. Model jazdy jest pod wieloma względami skierowany w stronę symulacji. Gracz może co prawda wybierać pomiędzy kilkoma różnymi poziomami trudności, a nawet załączać dodatkowe uproszczenia (niezniszczalność, kontroler trakcji itp.), aczkolwiek właściwa zabawa wymaga pewnej wprawy. W grze nie zabrakło również zaawansowanego modelu uszkodzeń. Na wyższych poziomach trudności nawet najmniejsza stłuczka może wykluczyć danego zawodnika z dalszej jazdy.

Wizualnie gra prezentuje się nieporównywalnie lepiej od swojego jedynego konkurenta, w postaci NASCAR 2001. W szczególności widać to na przykładzie dokładnie odwzorowanych modeli bolidów. Na warstwę dźwiękową składają się odgłosy silników startujących w zawodach maszyn. Nie zabrakło również profesjonalnego komentarza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe NASCAR Heat 2002

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NASCAR Heat 2002

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX