Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXPS2
Okładka NASCAR 06: Total Team Control (XBOX)
OkładkaNASCAR 06: Total Team Control (XBOX)

NASCAR 06: Total Team Control

Nowa odsłona jednej ze sztandarowych serii firmy Electronic Arts. Tak jak dotychczas, traktuje ona o dynamicznych wyścigach NASCAR, lecz tym razem, nieco zmieniono jej charakter.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 06: Total Team Control Premiera

30sie2005

PS2 XBOX

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska

Gry podobne do NASCAR 06: Total Team Control

NASCAR Thunder 2005

NASCAR Heat 2002

Nascar Thunder 2004

NASCAR 06: Total Team Control to nic innego jak nowa odsłona jednej ze sztandarowych serii firmy Electronic Arts. Tak jak dotychczas, traktuje ona o dynamicznych wyścigach NASCAR, lecz tym razem, nieco zmieniono jej charakter. Jak sugeruje to tytuł, tą edycję cyklu poświęcono rywalizacji zespołowej, a nie tak jak dotychczas dokonaniom jednego kierowcy.

W związku z tym, obecnie biorąc udział w wyścigach nie jesteśmy już sami pośród roju innych samochodów. Stanowimy integralną część jednego z zespołów startujących w wyścigach, musimy więc współpracować z innymi kierowcami z naszej drużyny, a także z całym zapleczem technicznym, mechanikami nadzorującymi stan techniczny pojazdu, szefem ekipy itp. Realizujmy to za pomocą komunikacji głosowej, która debiutuje właśnie w tym produkcie. Autorzy zaimplementowali w NASCAR 06 specjalny moduł rozpoznawania mowy oraz cały zasób procedur A.I., dzięki czemu bez problemu nawiązujemy łączność i porozumiewamy się ze sterowanymi przez procesor kierowcami czy innymi członkami zespołu.

Możemy wydawać polecenia kierowcom w czasie zmagań, w tym: blokuj, zjedź do boksu, czy utrzymaj pozycję, a także, dowolnie przełączać się pomiędzy samochodami prowadzonymi przez kierowców zespołu i wspomagać ich swoimi umiejętnościami. Tytuł ten nie ogranicza nas również do ciągłego, bezpośredniego brania udziału w wyścigach. Nic nie stoi na przeszkodzie by budować swoje własne imperium sportowe, zarówno kupując kolejne zespoły (np. Hendrick Motorsports), jak również decydując o ich organizacji, o imprezach w jakich biorą udział czy obranej strategii w wyścigach.

Jak co roku firma Electronic Arts zadbała o to, by w grze pojawiły się oficjalne tory NASCAR (znajdziemy tu wszystkie 22 tory NASCAR NEXTEL Cup Series oraz trzy NASCAR Busch Series), kierowcy (ponad 60 osób) oraz zawody: NASCAR NEXTEL Cup, NASCAR Craftsman Truck Series, Whelen Modified Series i NASCAR Busch Series. Ponadto autorzy zawarli w grze 13 fikcyjnych tras, a także specjalny edytor pozwalający na własnoręczne zaprojektowanie swojego unikalnego kierowcy (budowa ciała, rodzaj i kolor noszonego uniformu, sposoby polakierowania samochodu itd.).

Wartą odnotowania cechą NASCAR 06: Total Team Control jest również tryb rozgrywki online do czterech osób równocześnie (na konsoli PS2 i Xbox z usługą Live), a także specjalny ranking sieciowy, czat tekstowy do rozmów, czy nawet czat głosowy (EA SPORTS Talk).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

NASCAR 06: Total Team Control cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI NASCAR 06: Total Team Control

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS2
XBOX