Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitch
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition (PC)

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition

Kompletne wydanie kultowej strategii ekonomicznej z 2004 roku. W RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition tworzymy od podstaw wielkie parki rozrywki, projektując na ich potrzeby tytułowe kolejki górskie i decydując o wszystkich pozostałych aspektach ich funkcjonowania.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | pakiet | reedycje/remastery/remaki | budowa wesołego miasteczka

Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition (PC)

data premiery gry:

24wrz2020

PC Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition to kompletne wydanie kultowej strategii ekonomicznej z 2004 roku. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się za sprawą obsługi rozdzielczości panoramicznych; poza tym całość wzbogacono o dwa rozszerzenia, czyli Soaked! oraz Wild!. Opracowaniem tej produkcji zajęła się firma Frontier Developments, w której portfolio można znaleźć zarówno oryginał, jak i szereg innych pozycji tego typu.

Mechanika

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition pozwala nam tworzyć od podstaw wielkie parki rozrywki; ich największym atutem są tytułowe kolejki górskie, które samodzielnie projektujemy. Autorzy oddają nam do dyspozycji ponad 300 rodzajów rollercoasterów i pokrewnych atrakcji, 500 elementów dekoracyjnych oraz 60 typów sklepów i punktów usługowych. Ponadto dzięki rozszerzeniu Soaked! możemy wznieść wielki aquapark z krętymi zjeżdżalniami i olbrzymimi basenami, natomiast add-on Wild! przynosi elementy związane z dziką fauną, na czele z 20 gatunkami zwierząt, które prezentujemy na specjalnych wybiegach. Dodatkowo w grze zaimplementowano narzędzia Peep Designer (pozwalające na projektowanie własnych gości) oraz MixMaster (w którym możemy samodzielnie przygotować pokazy fajerwerków i laserów).

Wszystkie nasze działania powinny mieć na celu uczynienie parku atrakcyjnym dla możliwie najliczniejszej i najbardziej różnorodnej klienteli. Jest to o tyle ważne, że odwiedzający nas ludzie różnią się od siebie pod względem indywidualnych upodobań; podczas gdy dzieci i ich rodzice rozglądają się raczej za mniejszymi atrakcjami pokroju niewielkich karuzeli, spragniona wrażeń młodzież poszukuje ekstremalnych doznań na największych i najszybszych kolejkach. Co ciekawe, choć akcję ukazano tu z lotu ptaka, to jak stworzone przez nas rollercoastery wypadają „w praniu”, możemy sprawdzić, testując je z perspektywy gościa.

Możliwości mamy więc sporo, jednak dostęp do nich ogranicza zasobność naszych wirtualnych portfeli. Chcąc zostać potentatami branży rozrywkowej, w trakcie zabawy musimy nie tylko zadbać o jak największą atrakcyjność naszego parku, lecz również mieć oko na finanse, a także uważnie przyglądać się poczynaniom personelu.

Tryby gry

W RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition na sprawdzenie czeka tryb kariery, w którym na przestrzeni kilkunastu scenariuszy krok po kroku zostawiamy w tyle konkurencję. Ponadto z myślą o graczach nielubiących oglądać się na wirtualne ograniczenia finansowe przygotowano moduł sandboksowy.

Kwestie techniczne

Pracując nad RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition, autorzy nieznacznie odświeżyli oprawę graficzną i przystosowali ją do działania w trybie panoramicznym; to samo tyczy się interfejsu użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB Intel HD 4000 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8/10
RollerCoaster Tycoon 3 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
RollerCoaster Tycoon 3 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość24 września 2020

Od dziś na platformie Epic Games Store można zdobyć za darmo egzemplarz gry RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition. Tytuł będzie dostępny bezpłatnie do 1 października.

RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition zapowiedziane. Są wymagania sprzętowe
RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition zapowiedziane. Są wymagania sprzętowe

wiadomość8 września 2020

Studio Frontier Developments zapowiedziało grę RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition, czyli kompletne wydanie kultowej strategii ekonomicznej z 2004 roku. Tytuł jeszcze w tym miesiącu trafi na PC i Nintendo Switch, zaś dzisiaj możemy zapoznać się z jego zawartością i wymaganiami sprzętowymi.

PC
Switch