Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! (PC)

RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! PC

Pierwsze oficjalne rozszerzenie trzeciej części cyklu gier strategiczno-ekonomicznych, zapoczątkowanego w 1999 roku przez słynnego Chrisa Sawyera (twórca np. pamiętnej marki Transport Tycoon).

To jest dodatek do gry RollerCoaster Tycoon 3.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka

PC Windows
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca2005

24czerwca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! to pierwsze oficjalne rozszerzenie trzeciej części cyklu gier strategiczno-ekonomicznych, zapoczątkowanego w 1999 roku przez słynnego Chrisa Sawyera (twórca np. pamiętnej marki Transport Tycoon). Naturalnie do uruchomienia niniejszego dodatku wymagane jest posiadanie oryginalnej wersji podstawowego programu.

Ponownie zasiadamy w fotelu dyrektora ogromnego parku rozrywki, ale tym razem kluczową rolę podczas zabawy pełni woda. Bowiem główne założenie rozgrywki stanowi budowanie i zarządzanie tzw. miasteczkiem wodnym. W całkowicie trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości obserwujemy zatem m.in. kręte zjeżdżalnie oraz kolejki górskie, wpadające z impetem w sporej wielkości „kałuże” i wzbudzające przy okazji efektowne fale. Ogółem zaimplementowano szesnaście zupełnie nowych typów tytułowych rollercoasterów i ponad trzydzieści innych nigdzie nie prezentowanych przedtem atrakcji.

Autorzy przygotowali dodatkowo mnóstwo niespodzianek, czyli projektowanie wielopoziomowych basenów, wysokich wodospadów, bulgoczących jacuzzi etc. Istnieje jeszcze możliwość umieszczania w lunaparku zwierząt pokroju łagodnych delfinów, krwiożerczych orek i egzotycznych ryb akwariowych. Całość uzupełnia specjalna opcja H2O MixMaster, pozwalająca na organizowanie spektakularnych pokazów z wykorzystaniem świateł, muzyki i oczywiście wody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon 3: Soaked!

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon 3: Soaked!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon 3: Soaked!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 384MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 2 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! - recenzja gry
RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! - recenzja gry

Recenzja 21 lutego 2006, 08:10

Tyle jeśli chodzi o sprawy związane z założeniami właściwej rozgrywki... pora przejść do konkretów. Przygotowując zapowiedź Soaked! stosunkowo niewiele miejsca poświęciłem możliwości konstruowania mniejszych bądź większych basenów. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą oczywiście producenci recenzowanej strategii (a jakże... ;-)), do ostatniej chwili informacje na temat tego elementu gry trzymali w tajemnicy. Muszę przyznać, iż udało im się przez to mnie wyjątkowo pozytywnie zaskoczyć. Baseny są bowiem jedną z podstawowych atrakcji Soaked!, zarówno dla gracza, jak i odwiedzających przygotowany przez niego park gości. Przede wszystkim, należy zaznaczyć, iż baseny stanowią zupełnie odrębną grupę obiektów, przypominając pod tym względem RollerCoastery i inne własnoręcznie stawiane konstrukcje (oczywiście przy wykorzystaniu gotowych elementów). Chodzi więc o to, iż konstrukcje parku oraz basenu nie mogą wzajemnie się przenikać. Narzędzia edycyjne, tak jak zresztą zapowiadali to producenci Soaked!, są wyjątkowo proste w obsłudze, przez co stworzenie rozbudowanego (nawet wielopoziomowego) kompleksu nie powinno sprawić większych problemów.