Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Wild! (PC)

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! PC

Drugie, po RCT3: Soaked!, oficjalne rozszerzenie trzeciej części programu, pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki. Dzięki dodatkowi Wild!, nasze wesołe miasteczko powiększa się o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami.

To jest dodatek do gry RollerCoaster Tycoon 3.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka

PC Windows
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Wild! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25października2005

4listopada2005

pudełko PL

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! to drugie, po RCT3: Soaked!, oficjalne rozszerzenie trzeciej części programu, pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki. Dzięki dodatkowi Wild!, nasze wesołe miasteczko powiększa się o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami.

Do gry zostało zaimplementowane m.in.: osiem zupełnie nowych typów tytułowych rollercoasterów (m.in. ogromne ramię robota), cztery dodatkowe środki transportu (ślizgacze, statki parowe, słonie i samochody terenowe), legowiska dla zwierząt oraz osiemnaście innych, niespotykanych wcześniej ekscytujących nowości dla zwiedzających. Goście naszego parku mogą też podziwiać ponad 20 gatunków dzikich zwierząt i przechadzać się, pośród dwóch nowych wystrojów naszego wesołego miasteczka, nawiązujących tematycznie do: zwrotkowej dżungli (safari) i prehistorii (z gigantycznymi owadami i dinozaurami).

Nowe atrakcje, to także nowe kłopoty. Dzikie zwierzęta uciekają z trzymających ich na uwięzi klatek, a gracz samodzielnie musi wykazać się celnością w strzelaniu (usypiającymi strzałkami) do niesfornych bestii. Jako dyrektor parku, zobowiązani jesteśmy również zatrudnić w nim specjalnego trenera, dbającego o tresurę zwierzyny.

Kampania dla pojedynczego gracza zawiera 9 scenariuszy, podczas których musimy dbać o takie szczegóły jak wybór pożywienia i zabawek dla zwierząt przetrzymywanych w parku. Możemy także własnoręcznie łaskotać i budzić śpiące zwierzaki, łączyć je w pary (w celu rozmnażania) oraz wymieniać się nimi z innymi parkami rozrywki. Dodatek oferuje także nowe sklepy i billboardy (z możliwością zmiany ich wyglądu) jakie stawiamy na terenie wesołego miasteczka.

Nasz park rozrywki odwiedzają znane osobistości (VIPy), a gości zabawiają nowe maskotki w przebraniu „tygrysków”. Dodatek zwiększa także dotychczasowe możliwości opcji RCT3 MixMaster (spektakularne pokazy z wykorzystaniem m.in. świateł i muzyki), pozwalając na organizację imprez z udziałem wytresowanych zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon 3: Wild!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon 3: Wild!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 384MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 2 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon
Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość7 września 2010

Fani RollerCoaster Tycoon nie byli ostatnio rozpieszczani. Od premiery trzeciej części minęło już sześć długich lat, a pytania o kolejną odsłonę cyklu firma Atari (właściciel marki) zbywała do tej pory milczeniem. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że już wkrótce ulegnie to zmianie.

Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon
Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość14 maja 2010

W planach znajduje się kolejny absurdalny film na podstawie gry. Tym razem chodzi o serię strategiczną RollerCoaster Tycoon, która trafi na ekrany kin dzięki staraniom Atari i Sony Pictures Animation. Można powiedzieć, że jest na co czekać, bo oprócz filmowej adaptacji menadżera lunaparku, otrzymamy też obrazy na podstawie gier The Sims i Asteroids.

Gra RollerCoaster Tycoon 3: Wild! już w sklepach
Gra RollerCoaster Tycoon 3: Wild! już w sklepach

wiadomość28 października 2005

Korporacja wydawnicza Atari poinformowała, że RollerCoaster Tycoon 3: Wild!, czyli rozszerzenie trzeciej części programu pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki, zadebiutowało już w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych.

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! ukończony
RollerCoaster Tycoon 3: Wild! ukończony

wiadomość20 października 2005

Korporacja wydawnicza Atari poinformowała o zakończeniu przez studio developerskie Frontier prac nad RollerCoaster Tycoon 3: Wild! - drugim (po Soaked!), oficjalnym rozszerzeniem trzeciej części programu, pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki. Całość trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 25 października, w zachodniej Europie gra pojawi się 5 listopada.

Beta-treserzy dzikich zwierząt pilnie poszukiwani
Beta-treserzy dzikich zwierząt pilnie poszukiwani

wiadomość19 sierpnia 2005

Kilka dni temu informowaliśmy o szczegółach dotyczących drugiego dodatku do gry strategicznej RollerCoaster Tycoon 3. Nowe rozszerzenie nosi nazwę Wild! i powiększy nasze wesołe miasteczka o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami. Premiera gry już w październiku, tymczasem rozpoczęły się zapisy na beta testy owego programu.