Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka RollerCoaster Tycoon 3: Wild! (PC)
OkładkaRollerCoaster Tycoon 3: Wild! (PC)

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! PC

Drugie, po RCT3: Soaked!, oficjalne rozszerzenie trzeciej części programu, pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki. Dzięki dodatkowi Wild!, nasze wesołe miasteczko powiększa się o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami.

To jest dodatek do gry RollerCoaster Tycoon 3.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! Premiera PC

25października2005

pudełko PL

4listopada2005

producent: Frontier Developments wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! to drugie, po RCT3: Soaked!, oficjalne rozszerzenie trzeciej części programu, pozwalającego graczom wcielić się w dyrektora ogromnego parku rozrywki. Dzięki dodatkowi Wild!, nasze wesołe miasteczko powiększa się o kolejne atrakcje, tym razem związane z dzikimi zwierzętami.

Do gry zostało zaimplementowane m.in.: osiem zupełnie nowych typów tytułowych rollercoasterów (m.in. ogromne ramię robota), cztery dodatkowe środki transportu (ślizgacze, statki parowe, słonie i samochody terenowe), legowiska dla zwierząt oraz osiemnaście innych, niespotykanych wcześniej ekscytujących nowości dla zwiedzających. Goście naszego parku mogą też podziwiać ponad 20 gatunków dzikich zwierząt i przechadzać się, pośród dwóch nowych wystrojów naszego wesołego miasteczka, nawiązujących tematycznie do: zwrotkowej dżungli (safari) i prehistorii (z gigantycznymi owadami i dinozaurami).

Nowe atrakcje, to także nowe kłopoty. Dzikie zwierzęta uciekają z trzymających ich na uwięzi klatek, a gracz samodzielnie musi wykazać się celnością w strzelaniu (usypiającymi strzałkami) do niesfornych bestii. Jako dyrektor parku, zobowiązani jesteśmy również zatrudnić w nim specjalnego trenera, dbającego o tresurę zwierzyny.

Kampania dla pojedynczego gracza zawiera 9 scenariuszy, podczas których musimy dbać o takie szczegóły jak wybór pożywienia i zabawek dla zwierząt przetrzymywanych w parku. Możemy także własnoręcznie łaskotać i budzić śpiące zwierzaki, łączyć je w pary (w celu rozmnażania) oraz wymieniać się nimi z innymi parkami rozrywki. Dodatek oferuje także nowe sklepy i billboardy (z możliwością zmiany ich wyglądu) jakie stawiamy na terenie wesołego miasteczka.

Nasz park rozrywki odwiedzają znane osobistości (VIPy), a gości zabawiają nowe maskotki w przebraniu „tygrysków”. Dodatek zwiększa także dotychczasowe możliwości opcji RCT3 MixMaster (spektakularne pokazy z wykorzystaniem m.in. świateł i muzyki), pozwalając na organizację imprez z udziałem wytresowanych zwierząt.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon 3: Wild!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

RollerCoaster Tycoon 3: Wild! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 384MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 2 lub lepsza)
  • 600 MB HDD