Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 16:29

autor: "Vergil"

RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition zapowiedziane. Są wymagania sprzętowe

Studio Frontier Developments zapowiedziało grę RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition, czyli kompletne wydanie kultowej strategii ekonomicznej z 2004 roku. Tytuł jeszcze w tym miesiącu trafi na PC i Nintendo Switch, zaś dzisiaj możemy zapoznać się z jego zawartością i wymaganiami sprzętowymi.

W SKRÓCIE:
 1. RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition zadebiutuje na PC i Nintendo Switch 24 września;
 2. na tle pierwowzoru tytuł będzie wyróżniał się za sprawą obsługi panoramicznych rozdzielczości (na PC – do 1080p);
 3. ponadto w zestawie znajdą się dwa dodatki, czyli Soaked! oraz Wild!.

Studio Frontier Developments zaprezentowało światu RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition, czyli kompletne wydanie kultowej gry RollerCoaster Tycoon 3. Wzbogacono je o dodatki Soaked! oraz Wild!; poza tym na tle pierwowzoru będzie się ono wyróżniać za sprawą obsługi rozdzielczości panoramicznych (na PC – do 1080p). To ostatnie jest o tyle ważne (i zrozumiałe), że produkcja zmierza nie tylko na komputery osobiste, lecz także na Nintendo Switch. Tytuł zadebiutuje 24 września, a z informacji dostępnych na platformie Steam wynika, że w Polsce nie doczeka się lokalizacji.

Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition, oficjalne wymagania sprzętowe gry oraz garść konkretów na temat jej zawartości.

Minimalne wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: dwurdzeniowy Intel lub AMD
 3. Pamięć RAM: 2 GB
 4. Karta graficzna: z 256 MB pamięci VRAM lub Intel HD Graphics 4000
 5. Wersja DirectX: 9.0
 6. Wolne miejsce na dysku: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition:

 1. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: Intel Core i3
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560
 5. Wersja DirectX: 9.0
 6. Wolne miejsce na dysku: 2 GB
RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition zapowiedziane. Są wymagania sprzętowe - ilustracja #1
Od zarania dziejów wiadomo, że dobry rollercoaster to taki, z którego schodzimy na trzęsących się nogach (lub w skrajnych wypadkach – z pełnymi spodniami).

Podobnie jak pierwowzór z 2004 roku, RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition to strategia ekonomiczna, w której projektujemy nowoczesne parki rozrywki. Chcąc przyciągnąć do nich możliwie najliczniejszą (a przy tym najbardziej zróżnicowaną) klientelę, musimy się napocić. Ludzie odwiedzający nasz wymarzony park mają bowiem różne upodobania; podczas gdy rodzina z dziećmi wypatruje raczej niewielkiej karuzeli, młodzież szkolna za wszelką cenę chce rozerwać się na wielkiej kolejce górskiej. Twórcy dają nam jednak narzędzia pozwalające sprostać ich oczekiwaniom. Łącznie na sprawdzenie czeka tu bowiem 300 kolejek i innych atrakcji, 500 elementów dekoracyjnych, 60 różnorodnych sklepów i punktów usługowych oraz 20 zwierząt; dostęp do tego wszystkiego ogranicza jedynie zasobność naszych wirtualnych portfeli.

Dopełnieniem całości są specjalne narzędzia pozwalające na zaprojektowanie własnego gościa (Peep Designer) oraz przygotowywanie od podstaw pokazów laserowych i fajerwerków (MixMaster). Dodatkowo rozszerzenie Soaked! wzbogaca grę o możliwość stworzenia wielkiego aquaparku, natomiast add-on Wild! wprowadza atrakcje związane z dzikimi zwierzętami.

 1. RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition na platformie Steam
 2. RollerCoaster Tycoon 3 – recenzja gry
 3. RollerCoaster Tycoon 3 – poradnik do gry