Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka STCC The Game (PC)

STCC The Game PC

STCC The Game jest produkcją podejmującą tematykę wyścigów samochodowych, w której duży nacisk położono na zapewnienie wysokiego realizmu rozgrywki.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka STCC The Game (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22października2008

STCC The Game jest produkcją podejmującą tematykę wyścigów samochodowych, w której duży nacisk położono na zapewnienie wysokiego realizmu rozgrywki. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie SimBin, znane fanom gatunku za sprawą takich serii jak RACE czy GTR. W ramach ciekawostki warto dodać, że STCC The Game zawiera w sobie wszystkie elementy (trasy, pojazdy, mistrzostwa itp.) z poprzedniej gry szwedzkiego producenta, czyli RACE '07: The WTCC Game.

Główną atrakcją gry jest opiewająca na sezon 2008 licencja STCC (skrót od Swedish Touring Car Championship). Mowa tu o zapoczątkowanym w 1996 roku cyklu wyścigów samochodów turystycznych. Zawody te stanowią szwedzki odpowiednik brytyjskiego WTCC (World Touring Car Championship).

Wspomniana wyżej licencja dotyczy przede wszystkim obecności prawdziwych zespołów oraz kierowców. Gracz może wcielić się lub stanąć do walki z takimi sławami tego sportu jak Janne Nilsson, Rickard Göransson, Tommy Rustad czy Fredrik Ekblom. Jeśli zaś chodzi o pojazdy, w STCC pojawia się kilka nowych maszyn, nieznanych dotąd miłośnikom gier szwedzkiego producenta, między innymi wytwarzany w Szwecji Volvo C30.

Zastosowany w STCC The Game model jazdy jest bardzo realistyczny, choć z myślą o początkujących kierowcach przygotowano możliwość korzystania z różnego rodzaju ułatwień (kontrola trakcji, asystent hamowania, niezniszczalność itp.). Gracz może dokonywać szczegółowych zmian w ustawieniach pojazdu, modyfikując zawieszenie czy przełożenia skrzyni biegów. Wszystkie te usprawnienia mają swoje odzwierciedlenie w zachowaniu maszyny na torze.

Zawody rozgrywane są na siedmiu nowych trasach, zlokalizowanych w Norwegii oraz Szwecji. Są to takie obiekty jak Mantorp Park, Knutstorp Ring, Valer Track czy Eco Drive Arena. Gracz staje przed możliwością przystępowania do treningów, pojedynczych wyścigów czy wreszcie pełnego sezonu, składającego się z serii zawodów. W tym ostatnim przypadku zdobywa się punkty, które następnie podliczane są do ogólnej klasyfikacji. W STCC The Game nie zabrakło także mulitplayera, umożliwiającego rozgrywanie wyścigów zarówno w sieci lokalnej, jak i w Internecie.

Oprawa wizualna gry prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych tytułów wyprodukowanych przez firmę SimBin, a to dlatego, że STCC The Game działa na silniku graficznym RACE ’07. Na uwagę zasługuje zawarcie bardzo szczegółowych kokpitów poszczególnych pojazdów, po których można się na dodatek do woli rozglądać. Na warstwę dźwiękową składają się zarówno odgłosy silników maszyn, jak i dynamiczne melodie, przygotowane we współpracy ze szwedzkim zespołem heavymetalowym Mustasch.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-25  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 117 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI STCC The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe STCC The Game

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP/Vista

Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online
Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online

wiadomość30 listopada 2010

W ostatnim roku nie mieliśmy wielu zbyt nowych informacji na temat tego, nad czym pracuje specjalizujące się w symulacjach wyścigowych szwedzkie studio SimBin. Teraz uległo to zmianie, gdyż zespół ten nie tylko uruchomił portal poświęcony własnym grom, ale ujawniono również stan finansów firmy i jej plany na przyszłość.

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09)
Najciekawsze modyfikacje (28/12/09)

wiadomość28 grudnia 2009

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

SimBin przygotowuje RACE On
SimBin przygotowuje RACE On

wiadomość12 marca 2009

Twórcy dobrze znanych wszystkim wirtualnym kierowcom wyścigowych gier z serii RACE czy też GT Legends zapowiadają nowy pecetowy dodatek do swojego katalogu. Panie i panowie, nadchodzi RACE On.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 września 2008)

wiadomość23 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: ścigamy się po bezdrożach, malujemy świat de Blob, łatamy najemników, przeglądamy Osiągnięcia Banjo, testujemy demonstrację STCC The Game. Zapraszamy do lektury.

SimBin zapowiada STCC The Game
SimBin zapowiada STCC The Game

wiadomość18 sierpnia 2008

Studio SimBin (GT Legends, seria GTR, RACE) nie chce spocząć na laurach po sukcesach swoich poprzednich produkcji i ogłosiło pracę nad kolejnym tytułem. Jest nim STCC The Game (STCC - Swedish Touring Car Championship), przeznaczony dla miłośników symulacji samochodowych w wydaniu na PC.