Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2010, 09:06

Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online

W ostatnim roku nie mieliśmy wielu zbyt nowych informacji na temat tego, nad czym pracuje specjalizujące się w symulacjach wyścigowych szwedzkie studio SimBin. Teraz uległo to zmianie, gdyż zespół ten nie tylko uruchomił portal poświęcony własnym grom, ale ujawniono również stan finansów firmy i jej plany na przyszłość.

W ostatnim roku nie mieliśmy wielu zbyt nowych informacji na temat tego, nad czym pracuje specjalizujące się w symulacjach wyścigowych szwedzkie studio SimBin. Teraz uległo to zmianie, gdyż zespół ten nie tylko uruchomił portal poświęcony własnym grom, ale ujawniono również stan finansów firmy i jej plany na przyszłość.

Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online - ilustracja #1

Portal RaceRoom Online

Zaczniemy od właśnie uruchomionego portalu RaceRoom Online, gromadzącego w jednym miejscu wszystkie produkcje SimBin. Obecnie dostępna jest już otwarta beta usługi. Członkowie otrzymywać będą regularne uaktualnienia i wiadomości oraz wezmą udział w wielu różnych konkursach. Twórcy obiecują rozbudowane funkcje społecznościowe, dzięki którym łatwiej będzie można śledzić postępy własne oraz przyjaciół, jak również umawiać się na wyścigi. Dodatkowo atrakcją ma być oglądanie transmisji z wirtualnych zawodów. Członkowstwo w portalu będzie oczywiście darmowe.

Do wypróbowania RaceRoom Online zachęcać mają wypuszczane co pewien czas darmowe gry. Pierwsza z nich ukaże się już jutro. Znajdziemy w niej dwa samochody, którymi przejedziemy się po torze w Hockenheim. Całość oparta będzie na znanym z poprzednich produkcji tego studia silniku gMotor 2. Opublikowano już pierwsze materiały graficzne pokazujące jak gra wyglądać będzie w akcji.

Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online - ilustracja #2

Screen z darmowego RaceRoom The Game.

Kilka dni temu na jednym z szwedzkich serwisów informacyjnych pojawił się artykuł sugerujący, że sytuacja finansowa SimBin nie prezentuje się zbyt dobrze po tym jak ze współpracy wycofał się Peter Wallenberd, czyli jeden z głównych inwestorów. Przyczyną jego decyzji była porażka finansowa takich przedsięwzięć jak próba podbicia rynku konsolowego grą RACE Pro. Henrik Roos (szef studia) szybko jednak uspokoił fanów stwierdzając, że choć jego firma mocno odczuła skutki kryzysu, to jej sytuacja nie jest zła i udało się pozyskać cztery miliony euro na kontynuowanie produkcji. Roos zdradził również, że SimBin wypuści w przyszłym roku nową grę, która stworzona zostanie w oparciu o całkiem nowy silnik graficzny.

Przypomnijmy tu, że w kwietniu tego roku studio ujawniło, że pracuje nad trzecią częścią serii GTR. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie jest to jedyny projekt tego zespołu. W nowym zwiastunie reklamującym portal RaceRoom Online przez chwilę mignęła bowiem okładka gry STCC The Game 2. Jak dotąd nie wiedzieliśmy, że w planach jest kontynuacja wypuszczonego dwa lata temu symulatora. Miejmy nadzieję, że również ten tytuł zbudowany zostanie w oparciu o nowy silnik graficzny.

Plany studia SimBin - GTR3, STCC The Game 2 i RaceRoom Online - ilustracja #3