Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2009, 15:38

SimBin przygotowuje RACE On

Twórcy dobrze znanych wszystkim wirtualnym kierowcom wyścigowych gier z serii RACE czy też GT Legends zapowiadają nowy pecetowy dodatek do swojego katalogu. Panie i panowie, nadchodzi RACE On.

Twórcy dobrze znanych wszystkim wirtualnym kierowcom wyścigowych gier z serii RACE czy też GT Legends zapowiadają nowy pecetowy dodatek do swojego katalogu. Panie i panowie, nadchodzi RACE On.

Ostatnio SimBin spróbowało szczęścia w zbudowaniu prawdziwie konsolowej symulacji dla zatwardziałych mistrzów kierownicy. Jak się okazało w naszej recenzji, RACE Pro na X360 pozostawiał nieco do życzenia. Przyszła zatem pora na powrót do korzeni – w drugim kwartale 2009 roku pojawi się kolejna nie dająca się ominąć propozycja dla pecetowych koneserów samochodowej symulacji.

Zgodnie z zapowiedzią, RACE On to wysokooktanowa mieszanka różnych typów zawodów, z zeszłorocznym WTCC (World Touring Car Championship) na czele. Nowością w tej grze będą silne niczym turbina z czołgu Abrams amerykańskie muscle cars oraz znane w świecie wyścigów zawody z cyklu Formula Masters. W grze ujrzymy w sumie 16 modeli samochodów podzielonych na 8 klas (ponad 140 wariacji) i 12 perfekcyjnie odwzorowanych torów (m.in. Okayama), z czego kilka nie było do tej pory prezentowanych na PC.

SimBin przy tym lubi wydawać swoje gry w pakietach, nie inaczej będzie tym razem. RACE On będzie sprzężone z STCC The Game (7 skandynawskich torów, 6 dodatkowych samochodów) oraz zawierać ma wszystko to, co pojawiło się w RACE 07. Jeśli już posiadasz RACE 07, nowa gra będzie „tylko” rozszerzeniem, a dodatkowo wszystko ma idealnie współpracować z jeszcze inną grą studia – GTR Evolution. Sumując wszystko: pecetowi wyścigowcy otrzymają 39 modeli samochodów (17 klas, 450 wariacji) i 30 torów (z dodatkowymi 17 alternatywnymi trasami). Na ich miejscu bym się ekscytował.

SimBin przygotowuje RACE On - ilustracja #1
Jakie logo jest, każdy widzi.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej