Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka RACE: The WTCC Game (PC)

RACE: The WTCC Game PC

RACE: The WTCC Game to wyjątkowo realistyczna symulacja, za produkcję której odpowiedzialne jest znane i cenione przez graczy szwedzkie studio developerskie SimBin Development Team.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka RACE: The WTCC Game (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2006

26stycznia2007

pudełko PL

RACE: The WTCC Game to wyjątkowo realistyczna symulacja, za produkcję której odpowiedzialne jest znane i cenione przez graczy szwedzkie studio developerskie SimBin Development Team. Firma ta w przeszłości opracowała serię GTR oraz równie udaną grę GT Legends. Omawiany produkt stanowi właściwie rozwinięcie pomysłów z poprzednich ścigałek. Mamy tu do czynienia z grą, w której szczególny nacisk położono na wysoki realizm rozgrywki. Podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji, RACE może poszczycić się kilkoma lukratywnymi licencjami. Tym razem bierzemy udział w tytułowych wyścigach pojazdów turystycznych (World Touring Car Championship), nadzorowanych przez Międzynarodową Organizację Samochodową (FIA). Licencja obejmuje sezon 2006. Warto w tym miejscu dodać, iż opisywany tytuł powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Wspomniana wyżej licencja obejmuje wszystkie najważniejsze elementy, których miłośnicy tego typu sportów powinni oczekiwać. W grze zawarto wszystkich kierowców oraz sportowe teamy. W tytułowych zawodach bierze udział 27 prawdziwych zespołów. Gracz może zaś wybierać pomiędzy dziewięcioma pojazdami, reprezentującymi sześć znanych na całym świecie marek. A są to: Alfa Romeo (156 i 156 GTA), BMW (320SI E90 i 320I 346), Chevrolet (Lacetti), Seat (Toledo Cupra i Leon), Honda (Accord Euro R) oraz Peugeot (407). Poszczególne wozy w znaczący sposób różnią się między sobą osiągami i zachowaniem na trasie. Kolejne wyścigi rozgrywane są na prawdziwych i dokładnie odwzorowanych sportowych torach. Są to między takie obiekty jak Magny Cours (Francja), Monza (Włochy), czy Brands Hatch (Wielka Brytania).

Do dyspozycji gracza oddano kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Są to między innymi: Open Practice (możliwość dowolnego zapoznawania się z dostępnymi trasami), Quick Race (szybki wyścig), Race Weekend (pełnoprawny start, składający się między innymi z treningów i kwalifikacji), Driver Duel (próba pobijania rekordów poszczególnych tras), Time Attack (wyścig z czasem) oraz Championship. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z pełnoprawnymi mistrzostwami. Zawodnicy gromadzą tu punkty, które podliczane są do ogólnej klasyfikacji. Nie zabrakło też pełnoprawnego multiplayera, w którym do wyścigu może przystąpić nawet 26 graczy.

Model jazdy w dalszym ciągu prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. W przeciwieństwie jednak do poprzednich gier szwedzkiego producenta, w których uszkodzenia miały raczej symboliczny charakter, tym razem zadbano jednak o pełnoprawny model uszkodzeń. Przygotowano także realistyczne kokpity poszczególnych maszyn. Licznych usprawnień doczekała się także oprawa wizualna. Zadbano między innymi o lepiej odwzorowane efekty pogodowe. Gracz musi też niejednokrotnie korzystać z wycieraczek, gdyż deszcz w wyraźny sposób potrafi ograniczyć widoczność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 26  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 388 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI RACE: The WTCC Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RACE: The WTCC Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP
Twórcy serii RACE przygotowują darmową grę we współpracy z Volvo
Twórcy serii RACE przygotowują darmową grę we współpracy z Volvo

wiadomość21 kwietnia 2009

Idea wypuszczania na rynek darmowych wyścigowych gier, które są ściśle związane z daną marką samochodów, nie jest niczym nowym. Pojawiły się już BMW M3 Challenge czy choćby Ferrari Virtual Race. Teraz czas na szwedzkie Volvo.

SimBin przygotowuje RACE On
SimBin przygotowuje RACE On

wiadomość12 marca 2009

Twórcy dobrze znanych wszystkim wirtualnym kierowcom wyścigowych gier z serii RACE czy też GT Legends zapowiadają nowy pecetowy dodatek do swojego katalogu. Panie i panowie, nadchodzi RACE On.

Nowy RACE tylko na Xbox 360

wiadomość29 czerwca 2008

Na niedawno zakończonym festiwalu Interactive Digital & Entertainment, który odbył się w Cannes, popularny wydawca, firma THQ, ogłosił, iż trwają pracę nad nową grą wyścigową RACE 360.

Gra Race 07: The Official WTCC Game w złocie
Gra Race 07: The Official WTCC Game w złocie

wiadomość24 września 2007

Szwedzka firma SimBin Studios ogłosiła, że Race 07: The Official WTCC Game, przygotowany z myślą o komputerach PC realistyczny symulator wyścigów samochodowych posiadający licencję World Touring Car Championship, osiągnął fazę złota i gotowy jest, by trafić do tłoczni. Gra zadebiutuje na całym świecie w okresie pomiędzy końcem września a połową października.

Atari wydawcą gry Race 07: The WTCC Game
Atari wydawcą gry Race 07: The WTCC Game

wiadomość19 września 2007

Twórcy realistycznego symulatora wyścigów Race 07: The WTCC Game ze studia SimBin Development Team nawiązali porozumienie z firmą Atari, na mocy którego zostanie ona wydawcą gry w Europie. Wspomniana produkcja przygotowywana jest z myślą o komputerach PC i ukaże się na rynku 12 października bieżącego roku.