Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Risk: Global Domination (PS2)
OkładkaRisk: Global Domination (PS2)

Risk: Global Domination PS2

Risk: Global Domination jest kolejną reinkarnacją znanej na całym świecie planszowej gry Ryzyko, tym razem dostarczoną nam za sprawą firmy Cyberlore.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Risk: Global Domination Premiera PS2

5listopada2003

producent: Cyberlore Studios, Inc. wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Risk: Global Domination jest kolejną reinkarnacją znanej na całym świecie planszowej gry Ryzyko, tym razem dostarczoną nam za sprawą firmy Cyberlore. Zasady gry są całkowicie niezmienione w stosunku do planszowego oryginału, dlatego wciąż na początku rozgrywki wybieramy swoje państwo, a naszym celem jest globalna dominacja.

Całość rozgrywa się w systemie turowym. W każdej turze możemy zwiększyć liczebność swojej armii oraz zaatakować nieprzyjazne terytorium. Podczas bitew konsola wykonuje zbliżenie na dwie walczące armie, a o wyniku starcia pomaga zadecydować rzut kośćmi. Wygrywa ten z graczy, który zajmie wszystkie wrogie stolice. Dostępny jest także system gry z sekretnymi misjami, w którym mamy jasno określony cel, jak np. zabicie jakiegoś wroga lub przejęcie kontroli nad wskazanymi terytoriami. Dostępny jest tryb gry przez Internet, niestety jest on bardzo niedopracowany i połączenie się z serwerem oraz znalezienie chętnego do rozgrywki oponenta wręcz graniczy z cudem.

Grafika jest dość kolorowa, na tyle, by można było powiedzieć, że nie bardzo pasuje do gry wojennej. Dość proste animacje walczącej kawalerii i piechoty połączone są z nie najlepszym wykonaniem modeli. Dowódcy naszym armii lubią się, niestety, powtarzać aż nadto, przez co dźwięk staje się szybko zbyt irytujący.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Risk: Global Domination

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Risk: Global Domination Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor