Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Romance of the Three Kingdoms VIII (PS2)
OkładkaRomance of the Three Kingdoms VIII (PS2)

Romance of the Three Kingdoms VIII PS2

Romance of the Three Kingdoms VIII, zgodnie z numeracją, jest ósmą częścią wydawanej od lat i niezwykle popularnej strategicznej serii firmy Koei. Akcja gry rozpoczyna się w Chinach z III wieku, a konkretnie po upadku dynastii Han.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romance of the Three Kingdoms VIII Premiera PS2

13sierpnia2003

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms VIII

Age of Empires II: The Age of Kings

Risk: Global Domination

Kessen

Romance of the Three Kingdoms VIII, zgodnie z numeracją, jest ósmą częścią wydawanej od lat i niezwykle popularnej strategicznej serii firmy Koei. Akcja gry rozpoczyna się w Chinach z III wieku, a konkretnie po upadku dynastii Han.

Trzy dynastie (Wu, Wei i Shu) walczą o polityczną i militarną dominację. Tylko od gracza zależy, która z nich osiągnie swój cel. Autorzy udostępnili wiele scenariuszy (część historycznych), które różnią się od siebie momentem rozpoczęcia kampanii, sytuacją gospodarczą i położeniem naszych miast. Tym razem możemy wybrać kilku oficerów (z puli około 700), którzy pomogą nam w osiągnięciu naszych celów. Różnią się oni nie tylko rangą, ale kwalifikacjami czy też przekonaniami politycznymi. Do puli dostępnych rang Koeidodało trzy nowe, co łącznie daje nam osiem: ronin, general, prefect, governor, warlord, ruler, chief i comrade. Podczas każdego miesiąca czasu gry, który jest także turą, możemy wykonać szereg czynności, aby umocnić własną pozycję militarną oraz gospodarczą - np. wysłać szpiega, podarować coś innemu władcy, by zyskać sprzymierzeńca lub zwerbować ludzi do armii.

Grafika wciąż nie jest mocną stroną produkcji i nie spełnia nawet standardów, znanych z konsoli PlayStation pierwszej generacji. Mapy, postaci i ekrany menu wykonano niezbyt estetycznie, a na dodatek całość jest dwuwymiarowa. Może to zniechęcić część graczy.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Romance of the Three Kingdoms VIII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Romance of the Three Kingdoms VIII Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB