Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka The Chase: Felix Meets Felicity (NDS)
OkładkaThe Chase: Felix Meets Felicity (NDS)

The Chase: Felix Meets Felicity NDS

The Chase: Felix Meets Felicity to platformówka, niemająca jednak zbyt wiele wspólnych elementów z klasycznymi przedstawicielami tego gatunku.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Chase: Felix Meets Felicity Premiera NDS

27stycznia2009

producent: Razorback Developments wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Chase: Felix Meets Felicity

New Super Mario Bros.

Kirby: Power Paintbrush

Kirby Mouse Attack

The Chase: Felix Meets Felicity to platformówka, niemająca jednak zbyt wiele wspólnych elementów z klasycznymi przedstawicielami tego gatunku. Wpływa na to fakt, że dzieło studia Razorback wyróżnia się spośród tego rodzaju tytułów oryginalnym systemem sterowania, przywodzącym na myśl Kirby: Canvas Curse.

W grze wcielamy się dwójkę dzieciaków noszących imiona Felix oraz Felicity. Zadaniem zleconym przez twórców jest ukończenie poszczególnych poziomów w określonym czasie. W przeciwieństwie do reszty platformówek opiera się to na odpowiedniej kontroli postaci, które nieustannie posuwają się w kierunku prawej strony ekranu. Omijanie przeszkód oraz rozwiązywanie prostych łamigłówek polega tylko i wyłącznie na rysowaniu linii o odpowiednim kształcie. Główni bohaterowie The Chase korzystają z nich, pokonując kolejne fragmenty lokacji w zaplanowany przez gracza sposób.

Gracz odwiedza wspólnie z Felixem i Felicity kilkanaście poziomów rozmieszczonych w takich miejscach, jak centrum miasta, zoo, park rozrywki, czy też plaża. Każda plansza została dosłownie wypchana różnego rodzaju przedmiotami do zebrania oraz przeciwnikami starającymi się uprzykrzyć życie gracza. W ich pokonaniu pomogają specjalne ruchy bohaterów – triki noszące takie nazwy, jak Time-Freeze, Love-Rush, Newton-Bomb oraz Love-Nuke.

Gra jest przeznaczona dla najmłodszych użytkowników konsoli Nintendo DS. Świadczy o tym m.in. dwuwymiarowa oprawa graficzna, przepełniona pastelowymi barwami, wśród których prym wiodą odcienie różu i błękitu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Chase: Felix Meets Felicity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.