Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Kirby Squeak Squad (NDS)
OkładkaKirby Squeak Squad (NDS)

Kirby Mouse Attack NDS

Kirby Squeak Squad

Kirby Squeak Squad to dwuwymiarowa zręcznościówka, traktująca o przygodach różowego bohatera o okrągłych kształtach.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby Mouse Attack Premiera NDS

4grudnia2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby Squeak Squad to dwuwymiarowa zręcznościówka, traktująca o przygodach różowego bohatera o okrągłych kształtach. W odróżnieniu od swej poprzedniczki - Canvas Curse, kolejna odsłona dzieła Nintendo stawia w głównej mierze na elementy platformowe, wracając tym samym do korzeni serii.

Akcja gry dzieje się w bajkowej krainie Dream Land, gdzie tajemnicza grupa szczuro-ludzi, znana jako Squead Squad dokonała bezczelnej kradzieży wielkiego tortu truskawkowego. Jako strażnik moralności, nasz podopieczny postanawia ruszyć w pościg za przestępcami. Od tego momentu to my odpowiadamy za losy Kirby'ego.

Rozgrywka ogranicza się do standardowego schematu, wedle którego naszymi najczęstszymi zadaniami są walki z wszechobecnymi wrogami, skakanie po różnokolorowych platformach oraz kolekcjonowanie przydatnych przedmiotów i dopalaczy. Autorzy zdecydowali się jednak na urozmaicenie gameplay'a kilkoma nowinkami.

Mianowicie: sterowany przez nas heros dysponuje wieloma przydatnymi umiejętnościami. Jedną z nich jest dar do kopiowania talentów napotkanych adwersarzy. Podczas starcia z oponentem różowy śmiałek połyka zaletę swojego przeciwnika, dzięki czemu może zaskoczyć go jego własną bronią. Wszystkie umiejętności, jakie zjadamy podczas zabawy, automatycznie trafiają do brzucha Kirby’ego, widocznego na dolnym ekranie NDS. Naszym zadaniem jest łączenie odkrytych talentów ze znalezionymi przedmiotami tak, by bohater stał się jeszcze silniejszy. Podległy nam stwór potrafi ponadto oddziaływać na środowisko naturalne. Za sprawą silnych podmuchów zamienia wodę w lód lub podpala trawę, a jego podręczny miecz służy mu do torowania sobie drogi w gąszczu roślin.

Oprawa audiowizualna gry nie odbiega od innych tego typu produkcji – jest kolorowo, cukierkowo i kiczowato. Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie fanom przenośnych platformówek. Należy przy tym wspomnieć, że produkt wyposażony został w opcję multiplayer, obsługującą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kirby Mouse Attack: Odpowiednia dla każdego wieku.