Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNXBOXPS2
Okładka Dragon Ball Z: Sagas (XBOX)
OkładkaDragon Ball Z: Sagas (XBOX)

Dragon Ball Z: Sagas

Hybryda gatunkowa zawierająca elementy gry akcji, przygodówki, bijatyki oraz RPG. Produkcja została stworzona przez zespół Avalanche Software w oparciu o kultową mangę autorstwa Akiry Toriyamy.

Akcji | TPP | seriale animowane | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Sagas Premiera

22mar2005

GCN PS2 XBOX

Dragon Ball Z: Sagas to tytuł łączący w sobie elementy gry akcji, przygodówki, bijatyki i produkcji role-playing. Jak sama nazwa wskazuje, gracze wcielają się w głównych bohaterów serialu anime i mangi pt. „Dragon Ball”, swego czasu bardzo popularnych także w naszym kraju.

Do wyboru jest sześć grywalnych postaci - Goku, Vegeta, Gohan, Piccolo, Trunks plus formy Super Saiyan oraz Super Namek tych herosów. Rozgrywka fabularnie nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w drugiej sadze „Smoczych Kul”, zapoczątkowanych przez pojawienie się Raditza na Ziemi. 19 rozdziałów, na które podzielony został scenariusz gry, początkowo opowiada o obronie naszej niebieskiej planety przed Vegetą i Nappą, później przenosi graczy na planetę Namek, gdzie toczy się walka z okrutnym Friezerem i jego wysłannikami, np. Kapitanem Ginyu, by następnie powrócić na Ziemię, gdzie graczowi przyjdzie stoczyć ciężki bój z Cellem.

Rozgrywka polega na eksploracji udostępnionych obszarów, połączonej z licznymi pojedynkami, jakie toczymy ze wszechobecnymi rywalami. Do wykonania mamy także kilka innych zadań - odnalezienie Smoczych Kul, ochrona bohaterów niezależnych czy walka z bossami. Jeżeli chodzi o system rozgrywania starć, to udostępniono tutaj zarówno ataki energetyczne (Kamehameha, Masenko, Big Bang Attack, Makkankosappo, etc.), jak i szereg ciosów przydatnych w walce wręcz. Do tego dochodzą jeszcze szybkie teleporty (Zanzoken), mylące oponentów. Umiejętności prowadzonych postaci rosną oczywiście wraz z postępami osiągniętymi w rozgrywce.

Oprawa audio-wizualna przywodzi na myśl serial telewizyjny (cell-shading, znane z ekranu TV lokacje, modele przeciwników, sposoby wykonywania ciosów, podobne utwory muzyczne, itd.). Dłuższe granie owocuje odkryciem szeregu specjalnych bonusów, m.in. dodatkowych poziomów, bohaterów, czy wątków scenariusza. Dragon Ball Z: Sagas posiada również tryb cooperative dla dwóch graczy.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1xDVD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 443 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: Sagas: 12+

GCN
PS2
XBOX